ле казино Grau Du Roi

Puerto Rico стана најновата во сад за да ја легализира спортски обложувања како појдовни Gov ле казино grau du roi. Рикардо Rosselló потпиша законот понеделник дозволувањето на Карибите островот, Американец заедницата.Законот потпишан од страна Rosselló исто така дозволи фантазија спорт и обложување на esports.Новиот закон дозволува sportsbooks да се постави на островот е казина, racetracks и надвор од патеката обложување салони, како и на други места.Потпишувањето доаѓа речиси четири месеци по Rosselló го претстави својот предлог за легализација, велејќи дека тоа ќе помогне да се обноват остров кој беше опустошени од Ураганот Марија во 2017 ле казино du petit batard. Островот официјални лица велат дека тие ќе бидат првите во Карибите да им овозможи на спортски обложувања.Ќе продолжиме да работиме за туризам, кој ќе ни помогне да се подобри економскиот развој на островот," испратила Rep ле казино du mont dore.
Nestor Алонсо (Нова Напредна Партија), кој служел како законот е основно спонзор во законодавната власт, по Rosselló е потпишување понеделник.Да им помогне на поттикне туризмот, порторико ќе понуди некои од најниските даноци на спортско обложување во НАС.Даночната стапка ќе биде 7 проценти на бруто игри приходи за продажба на мало sportsbooks.Онлајн книги ќе се оданочува 12 проценти.Една студија објавена во Март со Спектар на Игри Група проценки спортско обложување во порторико може да генерираат до $62 милиони евра во годишниот бруто приходи.Новиот закон повици за креирање на игри на комисијата, обликувана по слични тела во американски држави.Седум-член на панел, кој ќе вклучува и јавните службени лица и на граѓаните, ќе се регулира и спортски обложувања и коњски трки.Додека Rosselló помогна пастир на сметка, преку законодавното тело, тој нема да биде во позиција да ги обликуваат Puerto Rico гејминг политика се движи напред, и тоа останува нејасно точно кој ќе служи во таа улога.Потпишувањето служи како една од финалните акти за Rosselló како порторико е гувернерот.Минатата недела, тој најави својата оставка, важи од Август ле бон монета valise на рулет. 2, по текстуални пораки помеѓу него и другите политички лидери беа протекоа.Текстовите беа полни со навредлива јазик и да направи забава на Марија преживеани.Откровение тргна резултати на протестите на островот, бараат неговата оставка.Други функционери, вклучувајќи Државен Секретар Луис Rivera Marín, исто така, поднесе оставка во почетокот на texting контроверзии.Поради порторико е низа закони, Marín ќе го замени Rosselló.Сега се чини Правда Секретар Ванда Vázquez е веднаш во линија.Сепак, таа не ја сакате работата. "Повторувам, јас немам интерес во стапив на функцијата Гувернер," таа го испратила во неделата попладне ле бон монета chaussures на рулет.

"Тоа е уставниот мислење.Се надевам дека Гувернерот ќе се идентификуваат и да се поднесе кандидатура за пост на Секретарот на Државата од 2 август и јас се изразува на него." Еден од повеќе единствени аспекти на порторико е спортски обложувања закон е тоа што вклучува обложување на esports, или видео игра натпревари.Тоа е високо растечки пазар како интерес гради во гледа гејмери играат Fortnite, Маден МАК, и Tom Clancy Виножито Шест. Puerto Rico функционери изјави дека esports публика надминува 400 милиони во светот, и со 2023, економското влијание на новите спорт ќе врвот $3 милијарди долари.Уште една уникатна аспект на законот е таа, исто така им овозможува на поранешните cockfighting арени за да се добие спортски обложувања лиценци.Кога Конгресот го усвоил сојузниот Фарма Бил во декември, истата вклучува обезбедување формално забрана на контроверзниот игра низ земјата.Многу држави веќе се донесени закони за забрана за насилен спорт.Сепак, тоа беше многу популарен во порторико.Според Гласот на Америка член, cockfighting вработени 27,000 луѓе пумпа и $18 милиони во островот економија.Според новиот закон, било cockfighting арена кои управува законски во порторико и затворена, бидејќи на федералниот закон ќе ги добијат спортски обложувања лиценца за слободна за 10-годишен период. ле бон монета patin на рулет.