најдобрите казино во лејк чарлс

Научни Игри започна ново решение што ќе НИ овозможи на потрошувачите да ги користат нивните дебитни и кредитни картички во одберете трговците на мало, со цел за купување игри лотарија.Лас Вегас-врз основа на Научни Игри изјави дека новиот безготовински платежна картичка технологија решение е на прво место во индустријата за да се примени платежна Картичка Индустрија Безбедност на Податоци Стандард за сертификација од платежна Картичка Индустрија (PCI) Стандарди за Безбедност Советот и, исто така, беше одобрен од страна на Мулти-Држава Лотарија Асоцијација.Лотарија гигант изјави дека PCI сертификација осигурува дека нејзините најновите иновации, кој е дизајниран да биде директно интегриран со лотарија гејминг системи технологија, нуди "безбедна преработка и за крај-до-крај шифрирана transmittal на информации за кредитна картичка" и беше доделена следниве "на строги оценка на клучни индикатори за учинок и ТОА контроли оценување" преку полето тест со трговците на мало во Пенсилванија најдобрите казино во лејк чарлс. "Лотарија е $276 милијарди потрошувачот производ бизнис на глобално ниво,", рече Стив Beason, Enterprise Главен Технологија Директор за Научни Игри најдобрите казино во лејк чарлс луизијана.
"Ние стануваме се повеќе безготовински општеството и потрошувачите сакаат да купат игри лотарија на кредитни и дебитни картички, само како и секој друг производ што се купат во голема кутија трговците на мало, продавниците за храна, продавници во соседството, погодност продавници и бензински пумпи." Научни Игри откри дека својата нова исплата решение доаѓа во комплет со EuroPay, Мастеркард и Виза во согласност картичка обработка терминали, кои дополнително ќе се поддржува мобилен опции, како што Андроид Плати, Apple Плати и Samsung се Плати.Првиот од својот вид унапредат уште повеќе ги користи инвеститорот omni-канал enterprise service bus технологија, која е услуга-ориентирана игри платформа дизајнирана за да безбедно се интегрираат со трети лица производи и услуги, како на пример кредитна, дебитна и подарок картичка обработка на уплатата заедно се обрне-на-на-пумпа и во лејн локации кога беше првото казино во атлантик сити. "Ние сме првата компанија да се спроведе сигурна, безготовински платен решенија за игри на среќа, давање на нивните трговците на мало и играчи мир на умот дека платежна картичка трансакции се обработуваат на безбедна, надзор и систем", рече Beason кога беше првото казино направени.
"Нашите глобални операции тимови се разбере ова е важен чекор напред за да се усогласат со барањата на потрошувачите." кога беше првата покер машина измислен.