кога беше првото казино отвори

Некои седум недели по лансирањето на своите Окото на Хорус: Моќ 4 Слотови иновации, Британски онлајн казино игри инвеститорот Скицата Игри Ограничен има сега се врати да го објави издавањето на својот нов PDC World Пикадо Првенство видео слот.На Њуарк-со седиште на фирмата користи службено четврток соопштение на детали што на пет-ролна и десет payline лиценцирани однапред била подготвена во партнерство со Професионална Пикадо Корпорација (PDC) и карактеристики на сличности на некои од спорт најголемите имиња, вклучувајќи Мајкл 'Силен Мајк' Van Gerwen, Петар 'Snakebite' Рајт и ново-крунисан светски шампион Gerwyn 'На Коцки" Цена.Познатиот бројки: подружница на германски игри гигант Gauselmann Група, Скицата Игри Ограничен изјави дека три ред на PDC World Пикадо Првенство претставува својот прв обид во возбудлив свет на професионални пикадо и доаѓа во комплет со обложување опсегот што започнува во еден денар пред врвот надвор од $500 за спин.За оние кои фенси малку на стрелката за акција, Малта, Alderney, и Обединетото Кралство-лиценцирани програмери изјавил дека својот најнов мобилен-friendly наслов покрај тоа карактеристики на 'внатрешна детали', вклучувајќи три-димензионални слики на играчите и плодотворен Сид Waddell Трофеј, што е годишно доделува на победникот на PDC World Пикадо Првенство настан.Популарната прекурзори: Скицата Игри Ограничен објаснува дека својот нов мобилен-friendly PDC World Пикадо Првенство видео слот е врз основа на многу сакаше класичен формат што има докажано популарен во голем број претходник игри како што се Fishin' Бес од 2014 година и треба да биде привлечна за онлајн казино aficionados во повеќе пазари ширум земјината топка.Таа исто така тврди дека на среден нестабилноста насловот има 96.12% се вратите на плеерот сооднос со својата база игра нудат конкурентите кои се соберат најмалку три dartboard-тематските растера симболи шанса да уживаат во потенцијално-профитабилен слободен врти бонус функција кога беше првото казино отвори.

Oche забава: Jo Purvis, Копче Сметки и Маркетинг Директор за Скицата Игри Ограничена, се користат печатот да го изговара дека нејзината фирма е најновата иновација дополнително дава играчи шанса да ги користат нивните слободен врти на виртуелна oche додека во друштво на некои од најдобрите ѕвезди од PDC.Сепак, таа признава дека оние кои може да биде во можност или немаат волја да се избере може да се користи видео слот е коцка функција со цел да се случајно уредила со познатиот thrower и можеби банка победи во вредност до 2000 пати нивниот удел преку елиминација на пониска вредност икони.Прочитајте изјава од Purvis.. кога беше првата слот машина измислен. "Кој спорт е најголем и најпрепознатливите знаци, ние сме нуди забавен искуство поткрепени со докажано казино формат, кој ќе резонираат со голема публика." texas holdem after the flop.