е онлајн покер правна во кентаки

ЛИНКОЛН, Neb. — Небраска, пратениците убиени сметка петок што ќе го споделите бар патрони играте повеќе игри на кено на час и плаќање со дебитна и при-пејд картички.Сенаторите гласаа 24-9 на неодредено време го одложи мерка за годината.Коцкање противници тврдат дека тоа ќе се хранат коцкање зависности и да се влоши како резултат на општествените проблеми.Сен.Тајсон Ларсон, О'Neill, pitched неговата сметка, како начин да се генерираат дополнителни приходи за градови без зголемување на даноците.Локалните власти се користи keno приходи за различни проекти, како што се бејзбол дијаманти, тениски игралишта и zoos.Без приходи, Ларсон, рече окрузи, најверојатно, ќе треба да се подигне даноци на имот за да се задржи тековната услуги е онлајн покер правна во кентаки. "Ако сакате решенија, ова е еден право во предниот дел од вас", рече тој.Законот ќе се намали задолжително се чека времето помеѓу кено се игри од 5 минути до 4. Тоа, исто така, ќе им овозможи на кено оператори да обезбедат електронски билети наместо на хартија билети.Небраска забрана видео коцкање машини, но овозможува кено, коњски трки и државна лотарија.Со 5-минута чекаат време, играчи може да се кандидира преку до 12 игри на час.Намалување на чекаат време за 4 минути ќе имате дозволи да се игра до 15 на час.Коцкање поддржувачи имаат воведено слични записи во законодавниот дом пред, но неговата судбина оваа година беше неизвесна, бидејќи на една нова култура на пратениците кои поразен incumbents или дојде во канцеларија, бидејќи на терминот граници.Пратениците имаат традиционално се спротивставуваат на напорите да се прошири коцкање во државата, а Gov. Пит Ricketts се противи прошири коцкање.На кено индустрија поддржа нацрт-законот за време на сослушување претходно овој месец.КАКО ЛОТАРИЈА Кено е сличен на лотарија, но bettors не треба да се чека за дневна цртање. Bettors обидете се да одберете броеви избрани од страна на компјутер.Тие можат да ги собереш на 15 броевите помеѓу 1 и 80, а на компјутер избира 20 броеви.Добивката од играч загуби се дели со локален бар сопственици, градови и државата.Ларсон, претседателот на Општи Прашања Комисија, која го разгледува игри законодавство, спореди коцкање да обложување на опции на акции или хеџинг како земјоделци често го прават е онлајн покер правна во луизијана.
"Тоа не е владата работа да диктира на поединци што тие не можат да сторат," Ларсон рече.Законот "не ги крши правата на нивниот живот, слобода или нивната среќа." Противници рече дека најголем дел од придобивките би се качил на кено оператори и preyed на луѓе со коцкање зависности.Туп Loontjer, кој ја предводи групата Коцкање со Добар Живот, рече цената на коцкање поврзани со стечај и семејни проблеми надминува сите дополнителни даночни приходи генерирани за локалните власти.Сен.Лидија Brasch на Bancroft рече коцкање зависности има многу несакани жртвите, како што се деца кои се потпираат на нивните родители, храна и засолниште нив. "Ова не е victimless заменик," Brasch рече.Законот "краде повеќе од пари", рече Сен canape рулет maison du monde. Ernie Комори на Omaha, долгогодишен коцкање критичар canasta де cerveza покер bogota. "Тоа краде само-почит.Тоа краде семејните вредности.Тоа слабее моралните ткаенина на општеството." canasta де cerveza покер precio.