Canasta де Cerveza покер Imagenes

Посетителите имаа одмазда во последниот викенд диви картичка круг на МАК плејофот, ќе совршен 4-0 против ширењето и освојувањето и на саботата игри директно нагоре.Овој викенд треба да биде многу потешко за патот тимови, иако, со првите две семиња од секоја конференција конечно почнуваат своето патување кон Супер Боул 52 canasta де cerveza покер imagenes. Шансите учтивост на OddsShark.com всушност, во одбрана NFC шампион Атланта Соколи (11-6) се осамен пат тим фаворизира во разделената круг, а тоа е само поради тоа што врвот-seeded Филаделфија Орли (13-3) се играат без своите врвен играч во повредени одбранбен Carson Wentz.На Соколи се 3-точка на патот креда против Орли во почетокот на играта, во саботата, и се качил 4-0 СУ и на ATS во нивната последните четири сабота игри по вознемирувачка Лос Анџелес Овни 26-13 минатата недела како 6-точка патот underdogs.Првите две семиња во AFC се огромен домашен омилени, почнувајќи од одбраната на Супер Боул шампион New England Patriots (13-3) наспроти Тенеси Титаните (10-7) во саботата вечер.На Patriots се наведени како 14-точка дома, креда, и тие имаат освоено изминатите пет дома состаноци (4-1 ATS) со Титаните, кои доаѓаат надвор 22-21 вознемирени од Канзас Сити Шефови минатата сабота како 8.5-точка патот кучиња.Сепак, Тенеси помина еден разочарувачки 7-20-1 ATS во својата последна 28 игри, откако победи.Во неделата, на Питсбург Steelers (13-3), тогаш ќе биде домаќин на Џексонвил Jaguars (11-6) во реваншот на изненадувачки 30-9 дома загуба во Недела 5 canasta cerveza покер precio колумбија.

На Steelers беа 7.5-точка фаворити во првиот состанок и седат во исто точното место на овој пат и покрај неуспехот да се покрие шири во 12 од претходната 17 глава-до-глава matchups.На Jaguars остро го Бивол Записи 10-3 минатата недела, но не и да покрива како 8.5-точка дома, омилени, а тие имаат освоено четири од последните пет пати тие ги посетиле Хајнц Поле.Крај на директорот круг ќе биде Њу Орлеанс Светии (12-5) посета на Минесота Викинзите (13-3) како 4-точка патот underdogs.Светиите победи Каролина Пантери по трет пат минатата недела 31-26 но падна помалку од опфаќа како 6.5-точка дома, креда.Викинзите, се намали и четири од последните пет средби СУ, но тие завршија четири играта серија пропадна со 29-19 победа над Њу Орлеанс како 3-точка дома, фаворити во Неделата 1 canasta де cerveza покер precio 2021. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre една верзија на покер крстозбор.