дама Aida казино без депозит бонус кодови 2021

Голема влез полиња vie непријател врвот награди Оваа година Европската Покер Турнеја Барселона продолжи да постави нови одредници во влез полиња и награди, како Висок Ролери и Главни настани, склучен во текот на викендот.Земајќи му оддава почест и на 1.2 милиони Евра првата награда во крајно оспорувани Евра 5,300 купи-во Главниот Настан беше Себастијан Malec (21), млад полскиот играч кој постигна својот прв голем живеат турнир победи во besting поле на 1,785 конкуренти кои генерирани награда басен на Еврото 8,657,250.На последниот ден од gruelling натпревар на конечната табела формирани, со германски про Uri Reichenstein надвор пред и Malec околу средината на пакет.Само во текот на еден час подоцна првиот eliminations започна, а во четири раце фаза Reichenstein, Malec, Адам Овен и Томас Де Rooij пауза за да се дискутираат можностите на исецка.Договор докажа неостварлив и четири продолжи да игра се додека Reichenstein – одржување на 10 милиони чип олово – соочуваат Malec во главите нагоре.Тоа се покажа за да се пет-часовен маратон во кој доведе смени најмалку три пати како пар се бореше за, со Malec следење на бараж на дијалог или преку нервите или можеби во обид да размествам неговиот противник.На крајот тоа беше Malec кој успеа да преживее многу рамномерно ја распоредуваат конфронтација, испраќање Reichenstein дома со уште импресивен Евра 807,100 втора награда.Други конечна табела cashes се вклучени: Адам Овен Евра 646,250Томас Де Rooij Евра 535,100Zorlu Er Евра 431,550Андреас Chalkiadakis Евра 330,290Harcharan Dogra Dogra Евра 230,950Павел Plesuv Евра 165,950 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Infopowa вест е главен на Casinomeister вестите од 2000 до 2019 дама aida казино без депозит бонус кодови 2021. Брајан Cullingworth беше главен автор, соработник, и беше еден од повеќето видни лица имам некогаш познат вклучени во онлајн казино индустријата.Првпат се сретнаа во јануари 2001 година во МРАЗ во Лондон каде што се забележани него ќе говорница да кабина интервјуирање онлајн казино, софтвер и лиценцирање надлежност претставници.Брајан беше, исто така, силно се вклучени со нашите форум како "Jetset", тој беше ангажиран како неформално консултант да eCOGRA, на ОПА, и беше играч застапник кој учествувал безброј оштетениот играчи со своите конекции за да индустрија луѓе.Тој, исто така, објави "Казино Предупредува" преку Infopowa вести за прилично голем број на години.Овие може да се најде во нашите вести архиви.Неговото заминување во февруари 2019 беше мрачен ден за нас.Тој засекогаш ќе биде пропуштен. казино сите можете да јадат морска храна бафет.