ресторан Du казино Des дини La Route Fait Sur Mer

ong Конг-листата Melco Меѓународен Развој Ltd сте се претплатиле на 26,062,294 нови акции на заеднички акции во Забава Игри Азија Inc (EGT) ресторан du казино des дини la route fait sur mer.

GT работи слот машини на учество основа и, исто така, обезбедува игри чипови и плакети за казина во Азија.Тој во моментов работи на еден имот во северозападниот дел на Камбоџа во провинцијата Banteay Meanchey, наречен Dreamworld Клуб Poipet (на сликата).elco Меѓународни платени повеќе од US$14 милиони евра за својата претплата на нови акции во EGT, преку субјект наречен EGT Забава Држи Ltd, која веќе беше EGT најголемиот акционер.asdaq-листата EGT во понеделник рече дека тоа успешно ја заврши својата споделување на продажба, подигање на бруто приходите од околу US$15 милиони евра.Компанијата продава 27,777,673 акции на заеднички акции, кои претставуваат 100% од акциите понудени во права понуда, во САД$0.54 по акција понуди цена.pon завршување на правата прашање, Melco Меѓународниот е подружница поседува 37,512,294 акции на заеднички акции во EGT, претставуваат 64.81 проценти од преостанатите акции на обични акции на EGT е зголемена капитал ресторан du казино des иглички les sables d'olonne. Соодветно на тоа, EGT стана филијала на компанијата од денот на завршувањето на EGT права прашање," Melco Меѓународните се вели во поднесување на вторник.elco Меѓународни, претседаван од страна на Лоренс Хо Yau бели Дробови е еден од двата контролирање на акционерите на казино оператор Melco Круна Забава Ltd.Другата е на Австралија е Круна Места Ltd ресторан du казино des sables d'olonne. #8220;Ние сме задоволни да го објави завршување на успешна права понуда и да им се заблагодариме на сите оние кои учествуваат акционери, особено Melco [Меѓународни] чија поддршка е инструментална во овој процес", рече EGT е претседател и главен извршен Кларенс Чунг Гадост Човек ресторан du казино des три ilets martinique. Оваа понуда е важен чекор во нашиот план за подобрување на нашите капитални средства и ликвидност како што сакаат да обезбеди значајни нови игри проекти во нашите целни пазари," Г-Чунг додаде покер базен мајстор стан преземете.
GT планови за користење на средствата за финансирање на дополнителни казина и игри клубови и да ги прошират својата слот за учество во операции во Азија, фирмата рече во претходните поднесоци.ast месец, EGT објави нето загуба од НАС$261,000 за три месеци што завршува на 30 септември, подобрување од САД$309,000 загуба објавено една година порано покер полска пл darmowe zetony gry 1 милиони евра. GT акции се зголеми 7.55 проценти во понеделникот тргување во Њујорк, за да ја затворите во САД$0.57 по единица.Фирмата има до април 13, до 2015 да ја поврати согласност со минималните US$1.0 куповната цена по акција листата барање. покер базен топки за продажба.