она што не слотови во Rotors не

Неодамнешната анкета на Масачусетс коцкари покажа дека имаше Plainridge Парк Казино не отвори, лавовски дел од парите потрошени таму, бидејќи таа се отвори во јуни 2015 година би биле потрошени на коцкање објекти лоцирани надвор од државата.Во изјавата од четвртокот, на Масачусетс Игри Комисија рече дека "Социјални и Економски Влијанија од Коцкање во Масачусетс," е сеопфатен, мулти-годишна студија спроведена во 2016 година од страна на тим на истражувачи од Универзитетот на Масачусетс Amherst, извештаи На Бостон Свет.Според нов извештај, на искористување трки песна и слот машина салон во Plainville во сопственост и управувани од страна на Националните Пен Игри, помогна да се задржи на државата коцкари' пари од патуваат надвор од Масачусетс она што не слотови во rotors не. The Boston Globe извештаи во кои се заштитници на Plainridge Парк Казино биле прашани од страна на истражувачкиот тим за двете нивните не-коцкање и коцкање трошење навики во текот на нивните казина посети, така што информациите може да бидат доведени во врска со пари донесени од страна на казино.Информации опфатени колку од покровител е трошење на казино е "прераспределен" во државата од другите услуги и стоки и колку од тоа е "фатен" од лица кои ќе имаат наместо да трошат нивните пари во казината се наоѓа надвор од границите на Масачусетс.Тимот, наводно, се проценува дека 58.3% од сите коцкање трошење од страна на жителите на Масачусетс беше фатен, а само 16.3 проценти беше прераспределен.Во изјавата, на водечкиот истражувач на тимот, Марк Melnik, рече, "Ние бевме во можност да ги користат резултатите од истражувањето да се процени дека поголемиот дел од парите потрошени на ППЦ би биле потрошени надвор од државата, ако коцкање никогаш не се прошири во Масачусетс," според новинска агенција.Исто така, истражувањето покажа дека годината пред јуни 2015 отворањето на Plainridge казино, речиси 90 проценти од патрони анкетираните имале посетуваат казина во други држави, со мнозинство има наводно патувал во Род Ајленд и Конектикат да се коцка.Другите резултати од истражувањето покажа дека повеќето од патрони кои gambled во казино беа постари од целокупното население на државата, беа веројатност да биде бела, со високо образование и дека многу и годишни приходи во домаќинството помеѓу $50,000 и $100,000 што прават големи и мали слепи значи во покер. Повеќето покровители, истражувањето се најде, беа од Масачусетс, со жителите на Plainville и соседните заедници сметководство за 11,4 проценти и 66,5 проценти од другите делови на државата.На сите казино е атракции, слот машини се најпопуларните, со 87 отсто од оние кои се анкетирани велејќи дека тие се одигра нив.Помал процент од коцкари анкетираните, наводно, рече дека тие се обложуваат на коњски трки и одигра електронски маса игри во казино online casino unter 10 euro einzahlung. The Boston Globe на извештаи во кои, според Масачусетс Игри Комисија, резултатите од анкетата беа споделени од страна на истражувачите со цел да им помогне на комисијата се разбере подобро економските ефекти на нови игри објекти.Еден од водството на екипата истражувачи, Рејчел Volberg, кој е исто така професор по епидемиологија на UMass Amherst, се вели во изјавата, "истражувањето е алатка која ни овозможува да се соберат податоци од патрони за тоа од каде тие доаѓаат од и колку тие трошат, што е важно за разбирање на економските влијанија на казино". Додека Enrique Zuniga, Игри на Комесарот, се вели во изјавата, "Нема други игри комисија во земјата има овој тип на информации во нивните прсти да ги информира политика и да се направи податоци-управувано одлуки," според Boston Globe.Масачусетс конечно донесен казино законодавство во 2011 година, се одобрува до три одморалиште-стил казина и една слотови-само објект.По лиценца беше одобрен во февруари 2014 година, земјата беше скршен Март 14 за Plainridge Парк Казино во Plainridge Трка Разбира. online casino usa bonus codes.