црна брзина крпа покер масата

Предложените Хард Рок Бристол casino resort која ќе се трансформира празни Бристол Мол доби релативно позитивни повратни информации од областа на жителите за време на состанок за да се разговара за проектот.Во текот на својата 21 Мај состанок, Бристол Советот на Град разгледа $400 милиони integrated resort концепт, кој е поддржан од страна на Вирџинија бизнисмени Џим McGlothlin и Клајд Stacy.Двајцата се одговорни за Вирџинија завршува својата забрана за казино коцкање преку нивната кампања, "Обложување на Бристол" – диск, што доведе до пратениците донесување закони авторизирање на казина во пет економски депресија градови.На Бристол Советот на Град вели Хард Рок беше единствениот понудувач кои се поднесени потребните документи пред своите 8 Мај рок.Во 317-страница предлог, Хард Рок открива дека Бристол одморалиште би модернизација на 46-акра Бристол Мол во забава одморалиште дестинација.Хард Рок Бристол ќе функција на 750-соба хотел, спа, забава и концертни сали со внатрешна и надворешна капацитети кои се движат од 3,200 20.000 луѓе, мешавина на јадење од обичните на high-end, конвенцијата простор, казино и sportsbook.Бристол смета себе родното место на кантри музика, бидејќи на музички продуцент Ралф Peer и Fiddlin' Јован Carson снимање на нивните преземе "Малку Стар Дневник Кабината во Лејн" во 1920-тите.Во текот на Советот на Град состанок, агенцијата слушнале повратни информации од областа на жителите преку писма и пораки.Коментарите се главно позитивни.Како сопственик на бизнис, мислам дека тоа е одлична идеја," еден Бристол жител рече црна брзина крпа покер масата.
"Каде на друго место сме ние се случува да имаат можност да се донесе овие високо платени работни места за нашите простори?" Друг е-мејл чита, "дали Сум јас обложување на Бристол?Вие обложувам." Други, пак, ги повика советот да ја вршат својата длабинска анализа пред формално одобрување на проектот е малку реката казино отворена во manistee. "Мојата желба е што вие, нашите councilmen, имаат безбедносна мрежа на експертската анализа пред одобрување на казино на операторот," a commenter напиша.Хард Рок Меѓународни Претседател Џим Ален и McGlothin кажано Градскиот Совет во писмото што казино одморалиште ќе генерира годишен локалните даноци помеѓу $15 милиони и 20 милиони долари.Имотот ќе имаат годишни плати на околу $90 милиони, "и ќе ви помогне да ги обезбеди градот извор на нови приходи, и на локалните и регионалните бизниси, и да додадете значително, преку индиректни трошење на локалната и регионалната економија." На Бристол Градскиот Совет беше да се очекува од две казино поднесоци пред крајниот рок претходно овој месец.Заедно со Хард Рок, недвижности инвеститорот Стив Џонсон рече дека тој беше во партнерство со Источна Бенд на Cherokee Индијанците (EBCI) да предложи игри одморалиште, северно од неговите трговски комплекс, На Врв, кој се наоѓа на Тенеси-Вирџинија граница.На земјата каде Џонсон имаше предложи изградба на казино е помалку од две милји западно од Бристол Мол.Шемата, откриен во јануари, повика на казино, хотел, затворен waterpark, и 15.000 седишта отворено концертна сала.Џонсон и EBCI не успеа да се достави формален планови за Бристол Градскиот Совет. е малку реката казино во manistee отвори.