е малку реката казино се отвори

Толку имав прилично добар Недела 4 е малку реката казино се отвори. Што е изненадување, нели?Јас веројатно би имале подобар недела имаше Њу Орлеанс Светиите и на New England Patriots се појави за да се игра оваа недела.Но, ќе го земам победничкиот недела на кој било начин може да се добие, дури и ако тоа доаѓа со некои dumbfounding загуби.Сега доаѓаме до Недела 5 каде што само две екипи—Мајами Делфини и Оукланд индијана џонс: крадците—се на bye за да се добие себе reacquainted на Американска почва.Оукланд, исто така треба да го поминат својот bye недела се најде нов тренер.Мора да започне некаде, нели?Може да Светиите и Patriots отскокнување назад?Јас сум почетокот на оваа недела со двата тима, јас всушност ги имаше играње во Супер Боул 49 romanzo criminale partita на покер.

Претпоставувам дека јас сум далеку повеќе од еден идиот од сфатив.Оваа недела, и двата тима се очајни да се вратам на нивната победа начини, особено Њу Орлеанс, кој е languishing на 1-3 рекорд покрај тоа што е тешка Супер Боул омилен од страна на многу експерти.Оваа недела, тие се вратите на пријателските границите на Superdome да се земе на Тампа Bucs тимот кој го извади една од најпознатите мешајќи се-од-зад победи во последните меморија.Њу Орлеанс е фаворизирана од 11 поени со некои книги дури и отворање на -12 за домашниот тим.Тоа е тешко да се врати овој тим со оглед на тоа колку глупав одбрана стана една година отстранети од тоа да биде еден од најдобрите во лигата.Јас би се чека за оваа линија да се движат нагоре и во случај тоа не, јас како Тампа барем да се направи тоа да се затвори.Сега имаме New England Patriots.Јас не знам што да се направи на овој тим, да бидам искрен.Да се биде фер, Дру Brees се уште е еден од најдобрите quarterbacks во лигата.Тоа не е негова вина неговата одбрана може да го запре на течни тапа дури и ако сето тоа се обиделе.Но Том Брејди само изгледа, се осмелувам да речам, разнесуваат.Неговото време е исклучено.Тој недостасува лесно се фрла.Тоа не е на Брејди ние сите знаеме, кој е алармантна со оглед на тоа дека тој требаше да се врати од subpar сезона – од страна на неговите стандарди – минатата година.Сега тој само изгледа како тој на падот, кој треба да создава добри предуслови за Синсинати Bengals кога тие се направи посета на Foxborough да се земе на Pats.Домашниот тим отвори како -3 фаворити, што е многу повеќе почит отколку што се очекуваше.Судејќи според тоа како двете екипи играле, на оваа игра барем треба да биде изберете 'em.Но Pats како -3 омилени?Јас би скок на Bengals штом ќе може да.Соколи губење на нивните пердуви Атланта, всушност, се отвори како 1.5-точка underdogs, но spate на повреди во текот на својата игра против Минесота Викинзите го видел Соколи' се шири се зголеми до 4 поени кога ќе ја посетите MetLife Стадион и да ја преземе Њујорк Гиганти.Верувале или не, но Гигантите, всушност, изгледа како пристојно тим.Јас би ги покани луѓето да се постават ниско на се шири се додека тоа оди надолу, што јас мислам дека ќе го како Соколи се четири-точка underdogs може да биде премногу примамливо за јавноста.Може да Вати запре Мареј?На Хјустон Texans патуваат во Далас да се земе на Каубои тим, кој стана еден од најпознатите пријатни изненадувања на младите МАК сезона.Кој би сум помислил дека bumbling, bungling Каубои се конечно добивање на нивните дејствуваат заедно.Оваа недела, ѕвезда трчање назад DeMarco Мареј е ќе имаат беспомошна тест на нејзините раце кога тоа оди против JJ Вати и Texans за одбрана што ја претвори во импресивна сезона на нивните сопствени.Или можете само да се јавам во оваа игра е МВП игра помеѓу Мареј и Вати да се види кој го утврдува самиот како пред-тркач за МВП наградата.Во секој случај, Далас отвори како -3.5 омилени и по својата доминантна покажува против Светиите, кои шират може да оди до -4 или -4.5 Ако сте поддршка на " Момчиња, сега е време да се pounce но ако имаш Хјустон, почекајте неколку дена, или барем се додека се шири оди нагоре.Останете трендовски, Сан Диего, Сан Диего Полначи се 3-1 да започне сезоната.Уште поважно, тие се 4-0 против ширењето.Тоа е голема причина зошто тие се отвори како целосна тачдаун фаворит против Њујорк Авиони тоа е languishing право сега.Тоа не се случува да се добие било подобро со QB Geno Смит продолжување на неговата непостојана игра и многу прашања виси над средно.Можете да направите случај дека Полначи треба да биде фаворизирана од страна на повеќе од 7 точки.Јас не мислам дека бројот случува долу, освен ако Филип Реки страда повреда во пракса, па ако сте eyeing Сан Диего, заклучете ги надолу сега пред тој број се зголемува.Мечки, Пантери лице идентитет прашања не Беше тоа само пред две недели, кога секој беше себе си за Чикаго Мечки и Каролина Пантери?Мечките биле би требало да биде толку добра како на Green Bay Packers но нивниот дом криза против Роџерс и компанија не создава добри предуслови за тим што веќе се занимаваат со значителна повреда прашања.Говорејќи на повреда прашања Пантери се тресна како било кој тим во МАК овие денови.Тие, всушност, ја отвори сезоната со две директно победи, но тие следи дека од страна на смрдлива против Питсбург Steelers и Балтимор Гаврани.Не е точно покани многу доверба, го прави тоа?Наслов во играта, Каролина отвори како -2.5 омилени.Не очекуваме никакви драстични расположението во шири, но јас сум убеден дека ќе се населат на -3 од kick-off.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre рим 2 градење на слотови мо.