рим 2 градење на слотови мо

Голем број на големи имиња остануваат во трчање за 2013 Ауси Милиони Главниот Настан со Ray медалот на честа на водечките областа на 36 играчи по три дена од денот на акција Долу Под.Елис, од Перт во Западна Австралија, е само човек или жена да се има на врвот милион чипови со неговиот оџакот на 1,044,000 добро да се задржи во пресрет на втората поставени Patrik Antonius (957,000), за момент.Ден два лидер Џејмс Obst се уште е во раздорот во осмо место со 660k покер чипови и е многу-сопствени Тигар Шумата, Фил Ivey, виси во има на 399,000 чипови.Понатаму надолу на листата, Bodog-pro Џеј Тен е добро поставена на 494,000 чипови, и имаше измешани ден на маси.Таа беше unfamiliarly downbeat случува во финалето минути од денот, како и во таа испратила: "Не има голем ден 3 сè што е погрешно, но сето Тоа е добро рим 2 градење на слотови мо. 39 играчи лево, запирање игра на 36 #AussieMillions Сум падна многу".Џеј е борец, иако и тоа не беше долго, додека таа се повлече назад до пласман уште еднаш и момчето беше таа му на бога како таа испратила: "Само разбиена patrik antonius е аса w a flopped поставите 4 многу потребна целосна двојно #luckbox #AussieMillions #thankgod #phew".На крајот на пренапони остава неа во 18-то место и секоја шанса на насловот на врвот на одборот дојде во неделата вечерта.2013 Ауси Милиони видов својата друг настан се во тек порано со 15 играчи да влезат на дводневниот $250,000 Предизвик со кој во минатото гарантира барем најмалку AUD$2million за победникот.На учесниците вклучува Ерик Seidel, Тони Блум, Winfred Ју, Џејсон Mercier, Андреј Robl, Сем Trickett, Гус Хансен и Antonio Esfandiari со 15 обидувајќи се емулира минатата година е победник на Фил Ivey – кои bagged чанта на AUD$2,500,000 рим & слава слот машина. Ivey е веројатно да бидат вклучени во настанот оваа година како тој останува во борбата за Главниот Настан наслов и повици за настанот за да се намали за еден ден беа разрешени, со PokerNews писател Богата Рајан блогови: "Еден извор со @CrownPoker има рече дека $250K распоред нема да биде променет за да се биде еден-day event.Изгледа не Ivey, АП, или Shak." Од друга страна, на светскиот ден 1A на Франција Покер Серија (FPS) престане во Deauville е во книги со 98 на 226 учесници што го прави на вториот ден од игра.Познат играч води на начин со 2012 шампион Ludovic Султан во пол-позиција на 170,000 чипови.Колеги Французинот Olivier Париз е на второ место на 132,000 и е единствениот играч да имаат eclipsed на 100k-чип марка.Трет му припаѓа на Стивен Moreau на 93,000 и настанот е предвесник за почетокот на EPT Deauville Главниот Настан кој започнува во недела со денот 1A.Сателити за EPT Сезона 9 е да престане во Лондон ја доби во тек претходно оваа недела со играчи бараат да резервирате своето место во турнирот.За нов изглед стоп се одвива во ново место – градот е Ознака за земја Хотел – и има нов датум од Март 6-16 што е спротивно на вообичаените еден од октомври.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre твитер покер соба велика британија.