две асови во покер прекар

На $1.8 милијарди Лас Вегас стадион дека ќе стане дом на МАК индијана џонс: крадците се шпекулира исто така и да се постави за вклучување во четири град Супер Боул ротација.МАК сопствениците на состанокот оваа недела да се финализира планови за соодветно награда Glendale (Аризона) и Њу Орлеанс на 2023 и 2024 Супер Чаши.Но извештаи се појавија дека тие исто така ќе се одлучи на четири-град ротација, што ќе преземе во иднина хостинг давачки.Според NBC Спорт' Мајк Florio, кој пишува за ProFootballTalk.com, Лас Вегас е веројатно да биде еден од градовите.Мајами и Лос Анџелес, исто така, се очекува да биде именуван, и или Glendale или во Њу Орлеанс четвртото место.На МАК промени својата Супер Боул номинација процесот минатата есен.Почетокот со назначувањето на 2025 голема игра, четири основни градови, ќе ја ротирате домаќин на настанот, известувачот на "вајлд карта" градови преземање на една година тука и таму две асови во покер прекар. "Како извор објасни тоа, очекуваната реакција на првиот Супер Боул во Лас Вегас ќе биде нешто како ова, 'Зошто не го имаме овде секоја година?' И додека тоа не е практично, и на Супер Боул, најверојатно, ќе се врати во Лас Вегас на секои четири или пет години," Florio вели дека на неговиот insider.Лас Вегас Стадион е под конструкција заедно јас-15 помеѓу Russell Патот и Hacienda Авенија.На 65,000-седиште domed објектот се очекува да биде подготвен на време за индијана џонс: крадците за да се отселат и да почнат да играат во Јужниот дел на Невада за 2020 МАК сезона.Во февруари, возбуда изграден во однос на Лас Вегас' Супер Боул шанси во 2023 и 2024 по МАК Виш ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Настани Петар О'Reilly рече градот е "реална" кандидат.Спарени со индијана џонс: крадците сопственик Марк Дејвис седи на МАК Супер Боул и Големите Настани Комитет, и ентузијазам беше донекаде се оправдани.Но, тоа сега се чини Лас Вегас нема да биде добредојде на Супер Боул за најмалку уште седум години две закажани состаноци во текот на истиот временски слот (time slot е пример на. Florio верува дека може да биде добра работа, како Лас Вегас — конвенцијата капитал на САД — често се резервира од неколку години однапред.На МАК успешно ги убедуваше градови низ земјава да инвестираат во нови стадиони за нивните про фудбалски тим со ветувањето за иднината на Супер Боул.Осум МАК стадиони биле изградени од 2006 година, а до 2022, сите осум ќе имаат домаќин на Супер Боул.Многу од стадиони беа делумно финансиран со пари од даноците.Конвенции, Спорт & Рекреација Меѓународна консултантска фирма, објави дека $250 милиони евра во јавните пари, во просек, е уплатен.На Јужниот дел на Невада Туристичката Инфраструктура Комитет далеку ги надмина дека просек, како што тоа наменските $750 милиони евра во хотел вработување даноци за $1.9 милијарди друштво.Државни и локални влади имаат оправдано користење на даноците за да се изгради стадиони врз основа на тоа што инвестициите ја испорача силна враќа на регионот економија.Но, домаќин на Супер Боул, која бара испраќање на МАК повеќе гарантира пари, всушност може да биде губење на косата.Спортски економист Виктор Matheson, кој е напишан опширно на тема, раскажува Њујорк Тајмс дека големата игра обично генерира помеѓу $30 милиони и $130 милиони евра во економската активност.Но, со градови потребен за покривање на различни трошоци и често се обезбедат даночни олеснувања за МАК, вели тој, државата и градот, службените лица треба да се сметаат себеси за среќни да се скрши дури. твитер поп слотови слободен чипови.