отворени се соочуваат со кинески покер поени

ЛАС ВЕГАС, NV (9 Март 2018) – Повеќе од 225 присутните од целата земја и целиот свет се собраа на иконите Luxor Лас Вегас на 7 Март за прв ден на Игри Лаборатории International, (GLI®) на 18-ти Годишен Регулатори на тркалезната маса.Меѓу присутните беа и некои од најпрепознатливите и влијателни Племенски игри и државните владини лидери.Презентирани од страна GLI Универзитетот® и најавена како најголем образовни и networking настан од ваков вид за игри на среќа и лотарија индустрија регулатори, две-ден conclave е мешавина на информативни работилници и инспиративна општи седници за покривање на широк спектар на критични теми, како што се напредни игра концепти, blockchain технологија, вештина-базирани игри, спортски обложувања, eSports, и технички стандарди.Преполна општа седница слушнав Кери Bubolz, претседателот на Вегас Златна Витези NHL хокеј тим, за ентузијастички примени воведниот говор на истакнување на влијанието Вегас Златна Витези имале на двете Лас Вегас и спорт на хокеј во своето основачко година.Потоа, GLI Претседателот и извршниот ДИРЕКТОР на Џејмс Maida го зеде фаза со адреса фокусирани на тема, "Сè што правиме, го правиме за вас." Тој рече GLI се шири својата веќе од светска класа способности со четири независни организации – GLI, Bulletproof, Kobetron™, и SLI Согласност™ – обединети со заедничка цел на постојано служат на клиентите подобро отворени се соочуваат со кинески покер поени. Maida нагласи дека GLI е речиси 30 години на искуство, повеќе од 1.100 сервисни глобалната на вработените, како и 21 лабораториите се неспоредлив во индустријата. Maida исто така, истакна дека бидејќи "лошите момци се добива подобар," тоа е повеќе императив од било кога за регулатори да остане понапред од играта, "бидејќи ризици се премногу високи за ништо друго." Тој истакна дека, врз основа на клиентот повратни информации, GLI се фокусираат на континуирано подобрување на луѓе, производи и процеси; додавајќи дека GLI ќе биде проширување на своето образование преку слободни водечка индустрија на webinars, создавање на технички точка за контакт за секој регулатор, и зголемување на бројот на регионални семинари.Присутните исто така се здоби со мисла-предизвикување дискусија од страна на Maida и Чад Kornett, GLI Директор на Техничка Усогласеност, за иднината на игри иновации.

Maida и Kornett ангажирани во жив осветленост покривање на таквите топло-копче за прашања како cryptocurrency, спортско обложување, виртуелна реалност, и појавата на eSports и вештина-базирани игри.А нагласи на отворањето ден активности беше Иновации Соба, каде што голем толпата на учесниците доби увид во иднината на игри технологија она што е слот cornerback. GLI "донесе лабораторија за вас" со до-затвори-и-лични презентации од Bulletproof и Kobetron.Освен тоа, студентите од UNLV Центарот за Игри Иновации демонстрирани нови и новите технологии.Возбудлив отворање на ден на 2018 Северна Америка Регулатори на тркалезната маса склучен со ексклузивна ВИП коктел прием поглед на блескавата Лас Вегас Лента на врвот на Mandalay Bay Resort & Casino.Шик Куќа на Блуз Фондација Соба е добра опција за регулатор на присутните да се исполнат и се мешаат директно со повеќе од 160 игри и лотарија добавувачи од целиот свет кои се приклучија на настанот, уживајќи оваа ретка можност за директно да комуницирате со толку голем број на регулаторите она што е слот машина.

Maida рече, "Ние се заблагодарам на сите за доаѓање до поддршка за оваа конференција." Северна Америка Регулатори на тркалезната маса се заклучува во четврток, Март 8, 2018 она што е слот charterer. Повеќе информации за тркалезната маса може да се најде на www.gaminglabs.com/roundtable2018. За Игри Лаборатории Меѓународни Игри Меѓународни Лаборатории, ДОО обезбедува највисок квалитет на земјиште-базирани, лотарија и iGaming тестирање и оценување на услуги. GLI е лабораторија локации се најде на шест континенти, а компанијата има U. и меѓународни accreditations за усогласеност со ISO/IEC 17025, 17020, и 17065 стандарди за техничка компетентност во игри, wagering и лотарија индустрии.За повеќе информации, посетете ја www.gaminglabs.com Контакт: Кристи Eickelman, Заменик Претседател на Глобал Маркетинг +1 (702) 914-2220 или [email protected] Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е слот diffuser.