е казино во отава се отвори

Главниот извршен ДИРЕКТОР на Трамп Забава Места има издадено јавна молба за инвеститор Карл Icahn (на сликата, на левата страна) за да се задржи Атлантик Сити е Адут Таџ Махал казино отворен минатото на својата закажана за Декември е казино во отава се отвори.
20 исклучување.Во вторникот, Трамп извршен ДИРЕКТОР Роберт Грифин (на сликата десно) им рече на Асошиетед Прес, тој би испрати писмо со барање на милијардер да се игнорира фактот дека Локалните 54 на Обедини-ТУКА унија имаше игнорира Icahn е понеделник рок за намалувањето на нивните жалба на судски налог voiding на unionized работниците договор.Прави неговиот најдобар Принцезата Leia, Грифин кажано Obi-Icahn тој претставена казино е "last hope", по "на државата, градот и на унијата имаат сите напуштени нас." Грифин сака Icahn да ги "разгледа согласил да фонд работење во Таџ преку времетраењето на жалбената постапка," борба во која Грифин е убеден Адут ќе надвладее.Треба да Icahn одговори позитивно да се Грифин е молба, Таџ може да останат отворени во вториот квартал од 2015 година е казино во њу орлеанс се отвори. Таџ пријавени тули и малтер игри приходи од $14.7 m во ноември, надолу 19.8% од истиот месец минатата година.Тоа беше доволно добар за седмото место меѓу AC осум преживеаните казина.Сите кажано, елита осум е тули и малтер операции заработил $193.8 m во ноември, до 7.2% од она што истите овие осум заработил година пред.Додај во $8.7 м на онлајн коцкање приходи и годишно добивка се зголемува до 11.5%.Соголување настрана онлајн придонеси Borgata продолжи да доминира на земјиште-базирани игри приходи на табелата, зголемувањето на 9.9% до $55.8 м е казино во нијагарините водопади затворени. Harrah ' s беше добро назад со $31m (+2.8%), додека Цезар рангирана на трето со $25.m (+4.8%).На Tropicana се зголеми 13.4% до $20.9 m, додека Златна Грутка surged 63.3% на $16.3 м и Одморалишта се зголеми 16.2% до $12m е казино во нијагарините водопади се отвори. Bally е, беше месец е само други казино во негативна територија, паѓа 5% до $17.3 м.Во вторникот, Фич Рејтингот издаде извештај, велејќи дека тоа се очекува AC годишниот приход да се намали од 8% во 2014 година кој коцкање сајт има најдобри шанси. Фич очекува следните 6% контракција во 2015 година да $2.5 б во годишни приходи, помалку од половина од 2006 година врв на $5.2 б.Под претпоставка дека Таџ останува отворен, Фич очекува осум казина, за да се фати околу 60% од приходите претходно заработени од четири shuttered казина.Ако Таџ затвора, Фич очекува до 2015 приходи ќе дојде помеѓу $2.3 б и $2.4 б.Со зголемената конкуренција демне во регионалните држави како Масачусетс и Њујорк, Фич вели AC е годишни приходи би можеле да на крајот се "пресели" кон $2b.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кој рамна е повисока во покер.