кој вид на коцкање има најдобри шанси

DraftKings (NASDAQ:DKNG) акции е двоумење повторно денес, проширување на неделен пад на повеќе од девет проценти.Но, тоа продолжува да заработуваат слава на Вол Стрит, како Canaccord Genuity пофали на компанијата последниве третата четвртина ажурирање.Аналитичарите Мајкл Греам и Марија Ripps се вели во белешката на клиенти денес дека DraftKings' маркетинг трошење е охрабрувачки.Тие додале НАС интернет казина и спортски wagering пазари се "развие во многу поголема можност." Ние очекуваме DraftKings да се одговори на овие динамика со повеќе убедување околу маркетинг поминуваат, и се прилагодуваат на нашите изгледите за продлабочување на заработката пред камати, даноци, амортизација (EBITDA) коритото, проследено со малку побрзо профитабилност (сега во 2023) отколку што претходно се моделира", рече аналитичарите.На 2023 време линија за претворање на профит не е чуден, како што е во линија со други продажба на несакани погледи, иако некои на Вол Стрит се шпекулира DraftKings може да престане губење на пари, како е можно 2022 кој вид на коцкање има најдобри шанси. Претходно оваа недела, компанијата прогноза третата четвртина приходи од $131 милиони $133 милиони денари, додека кажувам инвеститори тоа помина $200 милиони $210 милиони за маркетинг трошоци за време на тој период.Греам и Ripps се повтори "купи" рејтинг и $65 целна цена на берзата, кажува главата на за 22.6 проценти од среда е во близина.Дека прогноза се базира на 23x аналитичарите' 2022 приходи проценка.Мерење на DraftKings акции оваа недела е веста дека компанијата е продажба како многу како 20.8 милиони нови акции на капитал, додека на почетокот инвеститори се разделба со друг 16 милиони евра, што предизвикува значителен прилив на нови снабдување.Компанијата може да се подигне до $1.08 милијарди долари, како резултат.Сепак, Вол Стрит во голема мера останува безстрашен во видите дека DraftKings се случува да биде долгорочно победник.Заедно со нахакан коментари од Canaccord, Jefferies крена нејзината цена прогнозата на sportsbook оператор да $67 денес.Дополнително, OSB се Следи објавени од страна на Греам и Ripps потврдува DraftKings е стекнување удел во некои marquee пазари.Аналитичарите велат дека операторот е лидер во Индијана, стекнување удел во Ајова, веќе команди една четвртина од Пенсилванија онлајн спортски wagering пазар и покрај лиценцирање одложувања, и е "фирма второто место во Њу Џерси со ~30 проценти за споделување." DraftKings е, исто така, живеат во Колорадо и Илиноис, меѓу другите држави.Во случај на тие две, тие се нови членки да спортско обложување арена, но податоци поддржува државите статус како еден пар на "мора да се haves" за sportsbook оператори.Греам и Ripps каже DraftKings има право состојки за да се испорача главата за инвеститорите во текот подолго стопанства периоди кој коцкање има најдобри шанси. "Подолг рок, можеме да видиме DraftKings постојаниот како водечки играч заради компанијата се фокусира на технологија и платформа за развој кои треба да ги претвориме во супериорен производ и играч лојалност и агресивна клиент стекнување стратегија во рамките на разумен поврат на средства водич шини", изјави аналитичарите.Дуото верува DraftKings' напори се широко поддржани од страна на инвеститорите, и дека компанијата има додадена предност на тоа што не има да се насочи финансиски ресурси за да наследство бизнис, како што е тули и малтер казино. кој коцкање е лесно да се победи.