Ameristar казино блек хок колорадо

Одморалишта Светот Њујорк е именуван во тужба за наводно обвинување коцкар на оштетување на слот машини, тврдењето на тужителот вели дека е неоснована.Поднесена во Bronx Врховниот Суд, Bronx жител Pren Mrijaj тврди дека Установи Светот и матичната компанија Genting Њујорк ДОО рутински се вклучат во практиката на detaining патрони со цел за изнудување пари за тврди дека оштетувањето на казино сопственост ameristar казино блек хок колорадо. "Бидејќи Казино отвори во 2011 година, повеќе од 500 лица се уапсени за кривична зло на обвинението, по обвинувањата од страна на Казино што го оштетиле Казино е машини," тужбата држави.Дури и кога наводите се одбиено и Казино нуди никаков доказ дека патрон има направено било каква штета, Казино персонал задржуваат патрони и им се понуди на 'избор' или да ги плаќаат 'restitution' – во количини кои се движат од $500 до над $1,500 – или имаат Казино персонал јавете се на полицијата," обвинувањата изјавува.Одморалишта Светот ЊУЈОРК, се наоѓа во Квинс во близина на ЏФК Меѓународниот Аеродром.Казино нуди повеќе од 6,000 слотови и електронски маса игри.Слот машини доаѓаат со птицата лошо шансите за коцкари.Игра доволно долго, и еден е веројатно да завршат одење далеку со помалку долари во нивниот џеб. "Кога станува збор за коцкање, полесно игра е да се разбере полошо шансите обично се," игри водич Волшебникот од Шансите објаснува. "Ова секако е случај со слот машини." "Играње нив е толку лесно како притискање на едно копче.Сепак, помеѓу високи куќа на работ и брза стапка на игра, нема побрз начин да изгубите вашите пари во казино," шансите веб-сајт додава.Но оние славни наслови од шест и седум-слика слот джакпот држи играчи кои доаѓаат назад.Кога лоша среќа продолжува, некои ги преземе своите фрустрации на машина пред нив. "Ако некое лице добива луд, тие удри [гејминг машина] со својата торба или удар со своите тупаници и се скрши," експерт за безбедност на Алан Zajic изјави за Њујорк Пост ameristar казино блек хок јадење. Zajic рече насилството на слот машини, за некои непознати причини, се поприсутни во источниот отколку во Лас Вегас salas де покер на интернет en estados unidos.

Mrijaj вели тој за прв пат ја посетија Места Светот Њујорк во 2013 година, но започна frequenting казино на речиси ноќните основа во 2017 salas де покер на интернет recomendadas. Тужителот тврди дека тој е лажно затворен во два наврати во казино.На 19 јануари, 2018, Mrijaj тврди дека тој беше одбиена од осум претставници за безбедност, кои го однел во подрумот, каде што му рекол тој беше surveilled оштетување на електронски рулет машина.Тој негираше обвинувањата, одби да плати restitution, и полицијата дојде и го однел во затвор, каде што тој беше затекнат во притвор за еден ден пред се појавува пред судија.По шест месеци, случајот бил разрешен.На 9 август 2019, Mrijaj се обидува да се заработи $5,000 слот за ваучер кога двајца претставници за безбедност доближил до него и повторно придружувана од него да подрумот.Надзорникот му рекол тој се потребни за да се платат за штетите тој наводно направено во 2018 пред тој да може да парични од неговиот ваучер.Тужителот платиле 1,619.81 во она што казино нарекува "restitution" за наводната отштета. salas де покер на интернет mejores.