коцкање остров во близина на хонг конг

Слот за игри платите повеќе од $15 милиони евра за девет PokerStars Казино играчи ONCHAN, Isle of Man – 12 јануари, 2018 – Девет милионери беа создадени во 2017 на PokerStars Казино, рекордни за една на свет е најбрзо растечка онлајн казина.Седум играчи pocketed седум-слика суми од PokerStars Казино во куќата развиена слот за игри Милионери Островот и Мега Ѕвезди се Вртат, кои се исплатени вкупно повеќе од $10.3 милиони евра.Најголемата џекпот исплатени до денес преку PokerStars Казино е повеќе од $2.5 милиони коцкање остров во близина на хонг конг. "PokerStars Казино се зголеми од силата на сила во 2017," вели Бо Wänghammar, генерален Директор на PokerStars Казино коцкање е единственото нешто што уживаат.
"Лансирањето на две ексклузивни, во куќата развиена $1 милион евра гарантира џекпот слотови игри во една година заедно со лансирањето на над 150 нови игри создаде она што ние веруваме дека е многу силна понуда и навистина уникатен онлајн игри искуство за нашите клиенти." ДЕКЕМВРИ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ИСПЛАТИ Три милиони долари джакпот се освои во декември, почнувајќи со "beckskr" на 10 декември што го погоди џекпот игра Аркадни Бомба на главата во сезона $1.8 милиони побогати.Опишувајќи ги победи, 'beckskr' рече: "Тоа само се чувствува како да не беше вистински".По wagering само $0.50 на Милионери Островот, украинскиот играч 'aHare75' погоди злато на популарната прогресивна џекпот слот на декември 26 и го освои $2,510,318.95 коцкање е она што вид на криминал. Тоа е најголемата џекпот износ некогаш победи на PokerStars Казино.Само неколку дена подоцна, на 30 декември, PokerStars, Казино е најновиот во куќата развиена слот Мега Ѕвезди се Вртат доделена првата џекпот.Ѕвезди Мега Спин испрати еден среќен играч во 2018 во стил се плаќа за повеќе од $1,4 милиони само неколку недели по лансирањето.МИЛИОНЕР ГРАНД ВКУПНО Милионери Островот живее до нејзиното име од штрајкувачи за шест од девет милионери направени во 2017, најмногу од било слот игра во PokerStars Казино минатата година.За понатамошни информации, ве молиме контактирајте со: [email protected] За PokerStars Казино PokerStars Казино е онлајн казино бренд на Ѕвездите Група, која работи на светот е најголемата онлајн покер соба, PokerStars се на ритамот на градот казино чад слободни. PokerStars Казино карактеристики широк спектар на популарни и специјалист казино игри, фантастична и ексклузивни промоции на нови производи се на ритамот на градот казино во davenport ајова се отвори. PokerStars Казино се надоврзува на силата на својата сестра бренд, PokerStars, да понуди казино играчи на неспоредливи играње искуство.Во комбинација со PokerStars' голема ИТ инфраструктура и играчко искуство кое управува милиони трансакции секој час, PokerStars, Казино нуди играчи безбедност и сигурност на водечки светски PokerStars бренд се на ритамот на градот казино се отвори.
PokerStars Казино е во крајна линија која е во сопственост на Ѕвездите Group Inc се на ритамот на градот казино отворен денес. (Nasdaq: TSG; TSX: TSGI).За повеќе информации за одговорен игри ве молиме посетете ја нашата веб страница на https://www.pokerstars.com/about/responsible-gaming/ за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre.