Salas де покер на интернет португалија

Марк Wadsworth се приклучува како дел од групата неодамнешното проширување во Малта четврток, 6 јули, 2017 (Malmo, Шведска) – Глобалната Гејминг има значително го зајакна својот извршен тим со назначување на Марк Wadsworth за поддршка на компанијата неодамнешното проширување во Малта salas де покер на интернет португалија. Wadsworth се приклучува како Директор на Група компании во Малта, каде што тој ќе ја предводат две нови големи развојни проекти.Тој се приклучува кон Глобалната Гејминг од Betsson, каде тој претходно се одржа на позиција раководител на платформа, работен низ 25 различни казино брендови со тимот на десет производ сопственици.Поранешниот Betsson вработен влезе во гејминг индустријата над десет години, поставување на Играта Фабрика во Малта, каде што тој помогна да се изгради своите игри платформа од земјата нагоре, со користење на open-source технологија и производство на над 40 Флеш-базирани игри.Со користење на иста платформа, тој отиде за да се развие прва телевизија во-игра лотарија производ на Заразни Игри, кој гледа лотарија броеви избрани од страна на време гол се постигна во еден фудбалски натпревар salas де покер на интернет уругвај. Wadsworth, кој ја започна својата нова улога во овој месец, рече: "јас сум многу возбуден за да се приклучи на Глобалната Гејминг, компанија која места иновации во срцето на своето работење salas де покер на интернет en венецуела. "Ние имаме некои посебни проекти во гасоводот кој можам да дочекам да бидат вклучени, во она што е сигурно да се биде многу интересен период на раст на компанијата." Стефан Олсон, извршен ДИРЕКТОР на Глобалната Гејминг, рече: "Ние сме среќни да ви посакам добредојде Марка на тимот, во она што е возбудливо време за Глобалната Гејминг нови казино во pasco wa. "Марка има богато искуство во индустријата и досие на развивање на иновативни и софистицирани игри платформи.Ние сме многу убедени тој ќе стане важна предност на нашиот тим." Глобалната Гејминг нуди B2C и B2B производи за коцкање индустрија, со неговата нарачана исплата решение revolutionising на клиентите се пријавите процес.Предводник B2C бренд Нинџа Казино беше именуван за Иновативни Start-up на Годината во 2017 EGR Оператор Маркетинг и Иновации Награди, и тврдеше дека Во куќата Иновација на Годината за Глобалната Игри во 2017 EGR Nordics Награди.За Глобалната Гејминг Глобалната Игри нуди B2C и B2B игри производи и услуги да партнери и потрошувачи во регулира пазарите ширум светот.Предводник на производот Нинџа Казино има revolutionised онлајн казино клиентите се пријавите процес од страна на отстранување на традиционалните регистрација на барања.Има нарачана исплата решение дека едноставно бара депозит преку играчот банката и се осигурува повеќето добивки се плаќа во рок од 15 минути.Сајтот нуди 100+ слотови од сака на NetEnt и Игра ' n ОДИ, вклучувајќи Starburst, Интервјуа е Потрагата, и progressive джакпот Сала на Боговите и Мега Среќа, како и целосен опсег на маса и да живеат дилер игри.Нинџа Казино беше именуван за Иновативни Start-up на Годината во 2017 EGR Оператор Маркетинг и Иновации Награди, и тврдеше дека Во куќата Иновација на Годината за Глобалната Игри во 2017 EGR Nordics Награди.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.