Salas де покер на интернет En венецуела

Игри технологија на услуги IGT и Научни Игри, сега се во топла вода по држава пратениците научив дека Илиноис Лотарија е нула-оф натпревар не награда за сите нивни гранд награди.Двете законодавни партии во Илиноис започна probed на фан клуб: интер Лотарија Група – за која IGT и Научни Игри поседува – по дневниот весник Чикаго Трибјун објави ексклузивна приказна за тоа како приватно управувани државната лотарија се чинеше дека има swindled на своите играчи.Минатата година, Gov salas де покер на интернет en венецуела.
Брус Rauner даде фан клуб: интер го подигне, раскинувањето на неговиот договор како на Декември нови казино во pasco wa. 31 декември 2016 година, за неуспехот да се исполнат приходи ветувања.Трибината се изјасниле дека државата Rep нови казино во peoria а до ш. Лу Lang, Д-Skokie.Претставник.Дејвид McSweeney (R-Barrington Хилс), Rep. Тери Линк (D-Waukegan), и Rep. Скот Drury (D-Highwood) повика за расправи за тоа како игри како colorfully наречен "The Good Life" и "Замрзнување Вашиот Долари Off" беа управувани нови казино во градски парк. "Јас само не мислам дека треба да ветување луѓе работи што не се испорача," Lang рече: "И ако кажеме ние имаме една игра која нема да ја плати X и тоа не плаќа X, тогаш ние сме лажел за луѓето кои купиле билети." McSweeney рече рочишта ќе се обезбеди играчи "целосно објаснување на она што се случило." "Во крајна линија: Тоа е за интегритетот на игри", рече тој.Трибината откриени во својата новинарска истрага фан клуб: интер не успеа да награда за сите на нивните големи награди по тоа заврши разгледување 138 инстант игри помеѓу 2011 и 2016 година, и усовршувајќи на 17 игри со најголемите награди.Во лешник школка, весникот се изложуваат откри дека "лотарија често платени помал е процентот на приходите од игри се дизајнирани да се плати.Додека флуктуации се честа појава во индустријата, Илиноис' резултати беа пониски отколку да се најде на друго место — водење милиони долари од играчите џебови." За својот дел, Научни Игри портпаролот на Сузан Cartwright, изјави во пишана изјава за новинската агенција дека компанијата го поздравува секоја држава преглед на неговата ефикасност како продавач и партнер на фирмата на фан клуб: интер. "Научни Игри служеше во Државата Илиноис повеќе од 40 години, генерирање милијарди долари на своите граѓани," Cartwright рече vivre мобилни geant казино montelimar.

"Научни Игри поттикнува било преглед од страна на одговорните носители на јавни функции на државата-регулиран игри операции и залог на неговата целосна соработка со каков било преглед." Во одговор на вест, извештај, IGT кажано На Трибината дека "фан клуб: интер постојано и unwaveringly донесено одлуки за доброто на играчите и Илиноис Лотарија, а не неговите добавувачи IGT или Научни Игри." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre владивосток казино tigre de cristal.