нови казино во градски парк

One: Кралство на Шампионите Лице-off и Фотографии Влијание Арена Поставен за Прв Живеат Еден Шампионатот Настан Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke и Yoshitaka Naito подготвува за Главниот Настан Пресметка 25 Мај 2016 – Бангкок, Тајланд: најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), денеска најави дека мешани боречки уметници се натпреваруваат во ЕДНА: КРАЛСТВО НА ШАМПИОНИ се подготвени за сите акција која се одвива до утре вечер, 27 Мај, на Влијание Арена во Бангкок, Тајланд.Конкуренти се соочува надвор против еден со друг во пресрет на борбата ноќ, која ветува дека ќе биде неверојатен спектакл на свет-класа ММА акција.Непоразен ЕДЕН Strawweight Светски Шампион Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke е наместен да ја брани титулата против без пораз Јапонски предизвикувач Yoshitaka Naito во 5-коло наслов tiff.Посетете ја официјалната ONE: КРАЛСТВО НА ШАМПИОНИТЕ Лице-Off Фото Галерија со кликнување: https://goo.gl/M4tHkn Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke, ЕДЕН Strawweight Светски Шампион, изјави: "Тој отсекогаш беше мој сон да се натпреварува дома пред сите од моето семејство и пријателите, пред очите на народот на Тајланд.Јас сум благодарен на ЕДЕН Шампионат за мене даваат можност да се живее мојот сон и чест ми како шампион.Оваа борба значи толку многу за мене и јас ветувам дека ќе го дадам мојот сите во кафез." Yoshitaka Naito изјави: "јас сум доаѓаат во оваа борба, како предизвикувач, како аутсајдер, во предниот дел на мојот противник е родниот град на толпата.Но, во мојата професионална кариера, не сум познат пораз и јас планираат да се задржи на тој начин на борба ноќ.Шампион имаше подобро се подготвени за вистинска битка, затоа што јас ќе се донесат сите мои вештини во кафез.Јас ќе одиме подалеку со тоа појас околу мојот половината." Билетите за ЕДЕН: КРАЛСТВО НА ШАМПИОНИТЕ, се уште е на располагање на https://www.thaiticketmajor.com/ ONE: КРАЛСТВО НА ШАМПИОНИТЕ ГЛАВНИОТ НАСТАН ЕДЕН Strawweight Светското Првенство рунда: Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke (C) VS Yoshitaka Naito КО-ГЛАВНИОТ НАСТАН ЕДЕН Featherweight Светското Првенство рунда: Marat Gafurov (C) VS Kazunori Yokota ГЛАВНИОТ КАРТИЧКА Catchweight рунда: Timofey Nastyukhin VS Роб Lisita Средна рунда: Leandro Ataides VS Marcin Prachnio Лесни рунда: Shannon Wiratchai VS Kyal Linn Аун Featherweight рунда: Кристијан Ли VS Карпести Batolbatol UNDERCARD Catchweight рунда: Yodsanan Sityodtong VS Khon Sichan Strawweight рунда: Pongsiri Mitsatit VS Вие Thway Ne Strawweight рунда: Kritsada Konsrichai VS Kev Hemmorlor За повеќе надградби во ЕДЕН Шампионатот™, ве молиме посетете ја www.onefc.com и следете го на Твитер и Instagram @ONEFCMMA и Facebook во www.facebook.com/ONEFCMMA За ЕДЕН Шампионатот™ ЕДЕН Шампионатот е најголемиот спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, на светот повеќето возбудлива мешани боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија кој најдобро Азија мешани боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.ЕДЕН Шампионатот ќе се емитува на повеќе од 1 милијарда гледачи низ 75+ земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи ФОКС Спорт, Setanta, МНК, Астро, Thairath ТВ, ABS-бибиси арапски, TV5, Фигура во ЖИВО, MYTV, HTV, Esporte Interativo и повеќе.Медиумите Контакт: Loren Мек, ЕДЕН Првенство (e): [email protected] (м): +65 9771 5617 @LorenONEFC Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre нови казино во градски парк.