Vlad на покер она што ние го правиме во сенки

На Макао берзата концепт кој може да се намали енклава е потпирање на гејминг индустријата се движи напред, преку регулаторната процес на одобрување.Но, бизнис експерти не се толку сигурни дека тоа е паметна стратегија.Макао, една од две Специјални Административни Региони (Сарс) во народна Република Кина – Хонг Конг е друга – да се биде помогната од страна на околните провинцијата Guangdong во формирањето на своите јуани-деноминирани берзата.Тој Xiaojun, директор на Guangdong Локалните Финансиски Надзор и Администрација Биро, вели планови за размена се доставува до Кина за натамошно разгледување.Ние се помогна на Макао владата да се направи план за берза, со аспирација да се направи една Насдак", рече Тој во текот на викендот vlad на покер она што ние го правиме во сенки.
"Планот беше доставена до централната власт предвид." "Се надеваме дека новата размена е на Пекинг е подарок листа за 20-годишнината." Дојде декември 20, Макао и Кина ќе ја прослават 1999 враќање на енклава од Португалија на Кинески контрола.Макао е единственото место во Кина, каде што коцкање е дозволено.Тоа е далеку од најбогатите казино пазар на планетата, шест имателите на одобренија и дозволи победа повеќе од $37.85 милијарди долари на нивните подови, минатата година.Гејминг индустријата е спас на Макао, казино даночните приходи за финансирање речиси 90 проценти на SAR на владиниот буџет.Тоа е нешто Дојдовни Главен Извршен Хо Iat Сенг сака да се промени.Фу Ziying, Макао е за врски службеник кој претставува енклава во Макао, поддржува Хо е цел на намалување на значењето на игри.Економски преглед од Меѓународниот Монетарен Фонд (ММФ) се согласува дека изнаоѓање на нови извори на приходи од даноци е од критично значење за регионот е долгорочна економска стабилност.На Макао Монетарната Власт, рече формирање на берзата ќе им помогне на енклава се прошири далеку од игри на среќа.Колку?Според Zacks Инвестиции во Истражувањето, "Додека берзи често се поврзани со богатство создавање и капитализмот, тие се многу повеќе од место за брокери за купување и продавање на акции на компании.Берзите им овозможуваат на бизнисите пристап до капитал и можност да се зголеми нивната видливост и јавен имиџ." Фирмата продолжи, "Такт бизниси може да се подигнат моќта на берзите да расте и да се подобрат нивните компании." За Макао, на енклава ќе имаат корист од надоместоците поврзани со тоа кои се наведени на девизниот, и, исто така може да ги искористите придобивките од компаниите поставување продавници во регионот.Бизнис аналитичарите велат дека Macau берзата не е потребно, како големи размени се оперативни во соседните Хонг Конг, како и во Шангај и Шенжен.Јас не може да се види Macau е предност за да се биде хартии од вредност за тргување центар, со оглед на Хонг Конг веќе се етаблира како докажан префрлани хартии од вредност центар за Кинески компании," Хонг Конг Институт за Хартии од вредност Дилерите Претседател Том Чан, изјави Јужна Кина Утро Пост vladislav покер мачка gif. "Макао ќе треба да почне од нула на листата за одобрување и регулаторен систем." Hantec Пацифик генерален Директор Гордон Цуи Luen-за рече Macau ќе треба соодветно да ги разликува неговите пазар од Хонг Конг и Шенжен да бидат успешни.Португалски банка Банко Nacional Ultramarino извршен ДИРЕКТОР Карлос Alvares рече Macau е пазар на хартии од вредност нема да бидат скроени да се натпреваруваат со Хонг Конг места за јадење во близина на четирите ветрови казино нови бивол. "Ние ќе се комплементарни во Хонг Конг, затоа што нашиот фокус е главно на португалски јазик земји", изјави тој Ројтерс. места за јадење во близина на четирите ветрови казино јужна наведнуваат.