колку е победа казино крстарење

На Невада Игри Комисија има забранет од државата казина еден познат картичка измамник кој означени картички со невидливо мастило дека тој можел да го види, а носи специјални контактни леќи.Комесари гласаа едногласно четврток да се одржи Бујар "Брус" Kaloshi на државата е листа на исклучени лица — т.н колку е победа казино крстарење. "црна книга" на имиња на луѓе не е дозволено во Невада казина.Осудениот картичка измамник е уапсен во четири држави за водење на измами, вклучувајќи означување на картички со невидливо мастило дека тој беше во можност да се види со специјални контактни леќи тој носеше.Тој станува 33rd личност на листата, која беше изменет во февруари со бришење на имиња на луѓе кои умреле. Kaloshi, 57, не присуствуваат на состанокот, но за овластени службени лица, рече тој беше дадена внимание на слухот bioshock како да се зголеми тоник слотови. Kaloshi, чија последна позната адреса е во Самитот, Њу Џерси, беше осуден за злосторства во Невада, Конектикат, Ајова и Луизијана во 2000, 2005 и 2009 година, но не гледам затвор времето додека тој беше уапсен и осуден во 2013 и 2014 година, државата Игри Одбор за Контрола на службени лица, рече.Тој беше ставен на Њу Џерси е листа на исклучените лица од страна на државата Поделба на Игри за Спроведување на законот во Март 2015 година.

Kaloshi има користат псевдоними Bujan Kaloshi, Брус Kaloski, Jeffrey Елиот, Стив Alberts и Кен O "Black" во минатото.Заменик-јавниот Обвинител Едвард Magaw кажано комесари дека жирито се најде Kaloshi виновни за заговор да измамник на игри на среќа во ноември 2000 година, откако тој conspired со два соработници за да измамник во блек џек игри со свиткување или crimping картички во Рено казина во 1998 година. Тој беше осуден на истиот набој во август 2005 година на одбележување на картички во игри казина во Лас Вегас.Бидејќи Невада статути им овозможи на комисијата да се забрани играч за повреда на игри закони во секоја држава, Magaw, исто така, истакна Kaloshi е осудителни пресуди во Црниот Јастреб Каунти, Ајова; Њу Лондон, Конектикат по еден инцидент во Mohegan Сонцето Казино; и Парохија на Исток Батон Руж, Луизијана.Август 2014 година Њујорк Тајмс сметка на Kaloshi е апсењето на Mohegan Сонцето рече Kaloshi беше откриена со софтвер за препознавање на лицето во казино и беше во прашање кога Конектикат државна полиција откри тој беше носи контактни леќи, како и очила.Тој призна дека тој беше по повод одбележувањето картички и дека леќи "беа дизајнирани за да ги видат работите кои што нормално нема да биде во можност да види." На јавниот обвинител на канцеларијата осум-страница жалба против Kaloshi рече дека неговото присуство во Невада казина "директно се заканува на доверба и довербата на јавноста врз основа на неговите повеќе дело убедувања, неговите повеќе осудителни пресуди за повреда на игри закони во земјите на Невада, Ајова, Конектикат и Луизијана, на неговиот познат и unsavory репутација и неговото исклучување од игри установи во државата Њу Џерси страна на Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот." "Ќе се погледне бројот на кривично дело осудителни пресуди на работникот, кои се наведени од страна на нашиот правен застапник и ќе се најде (инциденти во) 2000, 2005 и 2009 година," Комесар на Џон Моран, изјави пред гласањето bioshock infinite закопани на море слотови.

"На оние три сам, тој доби казнување, и уште сијалица не чини да се оди на за него." bioshock како да го отклучите повеќе слотови.