казино En Ligne App Store

До 12 Конектикат градови би можеле да изгубат некои слотови приходи од државните и две племенски игри својства.Тоа е затоа што јавните училишта во овие заедници продолжуваат да се користи навредливи Мајчин Американски тим monikers или маскоти.Според неодамна одобрен законодавство, во прашање е "било име, симбол или слика што го опишува, се однесува на, или е поврзан со .. казино en ligne app store. индијанци племе или индијанци индивидуални обичајот или традицијата, како маскота, прекар, лого, или тим име." Обезбедување се наоѓа во СБ 1202, кои ги спроведува државниот буџет.Како на четврток, тоа беше одобрен од страна на законодавната власт, но сепак се бара потпис на Gov казино en ligne apple продавница.

Ned Ламонт (Г) да се имплементираат.Според законот, градови можат да побараат дозвола од племиња, за да го задржат маскота или имиња.Или тие ќе треба да се промени маскоти да продолжи примање пари.Парите е дистрибуиран од Mashantucket Pequot/Mohegan Фонд.Државата Сен mano a mano покер voto. Кети Osten, (D-Sprague), кој е ко-претседавач на влијателниот Appropriations Комитет, напишал одредби во законодавството.Нејзината област вклучува Mashantucket Pequot е Foxwoods Одморалиште Казино и Mohegan е Mohegan Сонцето.Поддржувачите велат дека законодавство има за цел да се спротистави срамно или навредливо стереотипи и практики.Во изјавата објавена оваа недела, Mashantucket Pequot Племенски Народи (MPTN) рече дека се противи на употребата на Мајчин Американски поврзани со прекари, маскоти, и слики освен ако училиште има добиле дозвола.Таа согласност може да дојде од племето чие име се користи.Или доколку користите е повеќе генерички индијанци референца, на училиште или тим е потребна писмена согласност на племето наоѓа во истиот регион, или кој има конекција на училиште или во тим.Во соопштението се додава дека и двете Mashantucket Pequot и Источна Pequot племенски народи "силно објект" за употребата на "redface или било песни, нианг, носии, телото гестови [како] 'tomahawk се исецка" или кои било други активности наменета да имитираат Мајчин Американците или индијанци култури." Законот доаѓа по Killingly, Conn.училишниот одбор тесно повратена "Redmen" како маскота за локалното средно училиште.Неодамна, Killingly доби $94,184 за тековната фискална година од племенски фонд.Во вкупно, племенски фонд даде $103 милиони евра во грантови во текот на последните две години, според Њујорк Пост.Неколку државата Републиканската лидери се жалат тие беа изненадени од страна на дел од законот кој би можел да доведе до градови губење на племенски финансирање.На друго место, МАК Вашингтон Redskins про фудбалски тим и на Американската Лига е Кливленд Индијанци про бејзбол тим се намалува имиња се наоѓаат офанзива од страна Мајчин Американците.Некои други про екипи нема да се откажат од нивните маскоти или имиња поврзани со Мајчин Американците. mano a mano покер revancha 2.