Qt сигнал слот за различни теми

Ако сте NCAA Tournament заградата не се разби од сега, тогаш вие сте еден или среќа син на bi*ch или ти си гениј.Моја претпоставка е, ти си веројатно поблиску до првите.Има многу зуи околу импресивен се кандидира на UCONN Huskies се прави на турнирот, и додека тоа е импресивен, со оглед на нивните мочаат лошиот старт на сезоната, Батлер повторно зема торта како и повеќето изненадувачки и импресивен тим во турнирот.Бред Стивенс, на помошникот тренер за Батлер Bulldogs има јавуваа нешто за колеџ кошарка и победа, и тој ќе биде мудро да се откажам за тоа е тајна и никогаш не каже некој што тој знае.Стивенс е само 34 години, тој изгледа како тој е во врска со 26, но тој тренери сака тој е 60 qt сигнал слот за различни теми.
Неговите тимови не се најталентираните и тие не се на повеќето спортски, но тие се многу дисциплинирани и добро работи единици во играта.Батлер е дело е predicated на движење и извршување, па дури и скржавиот одбрани како Висконсин не беа во можност да го спречи тоа.За втора година по ред, Батлер Bulldogs имаат напредни за да Елита Осум, ќе мора да се мисли дека тоа нема да биде долго пред Бред Стивенс ќе биде понуден boatload на пари за тренер на голем програма...Тенеси има конкурс.Тоа нема да биде долго за Стивенс, неговата биографија е премногу импресивни и тој се чини дека да се биде во можност да победи со минимум два добри играчи, откако неговото продолжување е во тек со Батлер, некои големи програма се случува да се направи Стивенс многу богат човек.Аризона шокираше многу луѓе со начинот на кој тие manhandled број еден seeded Војводата.За евиденција, тоа е најдобрата игра на Wildcats се одигра целата оваа сезона, па не е изненаден ако тие не се пука на светлата надвор од сите агли на неделата против UCONN.Како за UCONN, тие се веројатно една од најопасните тимови лево на турнирот за едноставниот факт дека тие имаат Kemba Вокер, кој по мое мислење, и ова е хула на многу од нив, но мислам дека тој е толку добри, ако не и подобри од Jimmer.Не, јас тоа го рече.На Huskies имаат освоено нивниот последните 7 натпревари, вклучувајќи ги и Големата Исток турнир и тие не се запре тркалање во текот на Март Лудило.Тие ќе имаат полни раце се обидува да содржат Аризона е Дерик Вилијамс, кој е едноставно чудовиште на ниско блокови.Го реков пред тоа seedings во овој турнир значи ништо, на начин Аризона зеде Војводата на woodshed, и Батлер постапува Висконсин и UConn dusted Сан Диего St е само уште еден доказ дека овие тегоби, не се навистина тегоби.Се надевам дека вашиот заградата не се разби.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre qt сигнал слот различни класи.