економските трошоци на проблемот коцкање

iGaming Облакот е задоволство да го најавам неговата неодамнешна изнајмување на Арон Xuereb, кој се приклучи на меѓувладината конференција тим, како Главен Податоци Службеник во Малта.Арон е задолжен за долгорочен развој и оптимизација на меѓувладината конференција за податоци на инфраструктурата, со акцент на обезбедување најдобро корисничко искуство за сите наши партнери.Пред да работи за меѓувладината конференција Арон дипломирал со BSc во Бизнис и Компјутери во 2000 година и започна со работа и како Развивачот на Софтвер за германски софтвер куќа, Една Страница AG.Ова беше Арон првиот вовед во iGaming каде што тој помогна да се развие една цела пред крајот за еден германски букмејкер кои сакаа да се движат нивните бизнис на интернет.По две години Арон се пресели во Methode Електроника, каде што тој почна како Програмер, работи својот пат до Главата на Информациски Системи.За време на неговиот 8 години во Methode, Арон здоби со суштинско познавање на Податоци Складирање/ Бизнис Интелигенција полиња.Во 2011 година, Арон се приклучи Нордиските Игри Група (NGG).Ова е местото каде што тој помогне во развивање на сечење на работ на Податоци-склад со податоци во реално време способности економските трошоци на проблемот коцкање. NGG на крајот беше купена од страна на Betsson и во 2013 година Арон се пресели во Главата на Бизнис Интелигенција улога, каде што тој беше одговорен за дефинирање и извршување БИ стратегија за Betsson Група.Со многу напорна работа и посветеност Арон водени неговиот Бизнис Интелигенција тим од силата на сила, па до времето кога тој одлучи да се прифатат нов предизвик со меѓувладината конференција.меѓувладината конференција на визијата е да се изгради високи перформанси податоци тим, работејќи во синергија со сите централни функции и партнери да обезбеди вредни и сигурен известување на податоци во реално време.На новоименуваниот Шеф на Податоци Службеник е врачи мандатот за да ја дефинирате двете краткорочни и долгорочни стратегии за извршување на таа визија, и постигнување на крајната цел на донесување на iGaming индустрија се потпреме.Арон има визија на Податоци Платформа способен за доставување на правото податоци, во право време, во право формат, со совршен квалитет економската важност на блек џек. "Ние знаеме што оператори треба успешно да ги извршува своите бизниси.За жал, многу бизниси се ограничуваат со фокусирање премногу Описни Analytics, што istraditional приходите и побарувањата активност извештаи во кои се одговори на прашањето; она што се случило?" Вели Арон.Арон се заинтересирани да ги остварат своите амбиции за да се дизајнира и да се изгради оваа податоци платформа, овозможувајќи флексибилно, мулти-фацетирани аналитички екосистем оптимизиран за ефикасна ingestion и анализа на големи и различни податочни множества econo ложа езеро elsinore казино. "Моќта на податоци е најмногу евидентно кога сте во можност да се предвидат иднината (Предвидливо Анализа) или уште подобро да биде во можност да го промени тоа во позитивен начин (Перспектива Analytics).Тоа е она што ние се со цел за" тој додава " "Тоа траеше само неколку состаноци со Робин (Група извршен ДИРЕКТОР), Бен (MD за игк) и Мајк (Група CTO) пред, јас бев убеден дека меѓувладината конференција беше местото каде што јас сакав да се работи понатаму." Тој насмевки и додава: "јас сум навистина импресиониран со талент, страст и посветеност на луѓето кои работат тука и колку брзо оваа компанија прерасна во толку кратко време", Кога прашани за она што неговиот омилен цитат, тој одговори: "Војната е деведесет проценти информации".Подоцна објаснувајќи дека познатиот француски воопшто не ни телевизија во ерата на информации, сепак, му се припишува поголемиот дел од својот воен успех да се има право на информации на дофат на раката.Кога сте се борат за конкурентна предност во бизнисот, податоци за аналитика може да биде подеднакво важно за вашиот успех езерото elsinore ca 92530.
A B O U T G I G Игри Иновации Group Inc.е важна коцкање решенија и интерактивна забава на услуги.Групата нуди врвни Cloud базирани Услуги и B2B Перформанси Маркетинг, и поседува B2C коцкање оператори што нудат игри од најдобрите-на-раса добавувачи преку онлајн спортски обложувања и казино индустријата.Игри Иновации Група работи надвор од Малта и се наведени на Осло Берза под тикер симбол "СВИРКА".За повеќе информации за Групата и нашите услуги: https://gaminginnovationgroup.com https://igamingcloud.com https://www.guts.com https://www.betspin.com https://www.rizk.com https://www.thrills.com https://www.kaboo.com https://www.superlenny.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre економските придобивки од онлајн коцкање.