Choctaw нација работни места Pocola казино

CARSON ГРАД — Невада посетители кои немаат енергија да се фрли коцки, флип картички или притисни чипови во казино може да избере да се коцка од својата хотелска соба, ако бил во законодавниот дом ќе стане закон.Собранието Бил 294 ќе им овозможи на Невада установи за проширување на опсегот на мобилен коцкање уреди да оди подалеку од јавните површини во казина и во хотелски соби во просториите.Законот од страна на Assemblyman Вилијам Horne, Д-Лас Вегас, е обид да им помогне на казина остане во контакт со помладите корисници навикнати да користат технологија за да се добие услуга секаде и секогаш кога тие сакаат.Тоа беше една од двете коцкање записи слушнале вторник од страна на Собранието на Комитетот на Судството.Други, Собранието Бил 279, ќе овласти приватна сопственост лаборатории за тестирање за да се испита и да се потврди коцкање уреди и опрема.Комитетот не гласаат на сметките.Застапниците на двете сметки рече Невада ќе биде мудро да се задржи чекор со коцкање технологија и модерна барањата на потрошувачите, ако тоа се сака да ја задржи својата улога како водечка надлежност во индустријата.Мобилен коцкање уреди кои овозможуваат казино клиенти да играат игри на барови, ресторани, салони и други заеднички области во Невада казина се веќе во употреба во места на Palazzo, На Венецијанскиот, Хард Рок Хотелот, На Cosmopolitan од Лас Вегас и М Одморалиште, Cantor Игри извршен ДИРЕКТОР Ли Amatis изјави на комитетот.На Horne би бил само оставете уредот услуги како што се Cantor да се смени асортиманот на машини, па тие исто така би работа во хотелски соби choctaw нација работни места pocola казино.
"Број 1 локација во која патрони сакате да користите мобилен игри уред е во нивната гостинската соба," Amatis рече.Иако никој не сведочеше во опозиција на законот, Невада Игри Одбор за Контрола Претседател Марк Lipparelli рече дека тоа ќе биде предизвик за регулатори за спроведување на законите против малолетнички коцкање ако тоа беа спроведени од хотелска соба choctaw нација казино idabel ред. "Централниот дел на спроведување метод е шетаат, има агенти во овие локации," Lipparelli рече.Како мобилни коцкање сметка, AB279 од Assemblyman Џејмс Ohrenschall, Д-Лас Вегас, исто така, најверојатно придонесе за проширување на технологија во казина.Законот во суштина би ги укине ограничувањата кои ја ограничуваат сертификација на коцкање машини држава-кандидира лаборатории.Под Ohrenschall предлог-законот, технолошките компании ќе бидат во можност да ги тестираат и да се потврди уреди на нивните сопствени, со надзор од државните регулатори.Хајди Gansert, началникот на генералштабот на Републиканците влада choctaw нација durant ok казино. Брајан Sandoval, кој и самиот поранешен игри претседателот на комисијата, сведочеше во поддршка на законот.

"Пристап до индивидуални лаборатории за тестирање како дел од процесот на лиценцирање ќе ги поттикнуваат и поддржуваат иновации," Gansert рече болка warlock најдобри во слот опрема. "Ние очекуваме иновација на игри уреди, ќе игра улога во нашата држава е економското закрепнување" филијалата на кодови за csgo коцкање сајтови. Lipparelli рече играта на одлуки во Невада веќе имаат лаборатории за тестирање се користат да се потврди игри што ја прави и бродот на други јурисдикции.Овозможувајќи им да ги тестираат и да се потврди игри за употреба во Невада ќе им се овозможи да развијат повеќе единствени стандарди и да ги поттикнат нив да останат или да се прошири во државата. "Тие можат да имаат еден сет на код кој envelops на Невада пазар", рече тој.Тоа, исто така, ќе го забрза употреба на нови игри, кои може да станат backlogged на државата се кандидира лаборатории, Amatis рече..