е реката наведнуваат казино се отвори

Sunoto е Индонезиски featherweight standout и локален борбата спортски херој.Тој е специјализиран во впечатлива и е еден од најпознатите жесток стенд-ап игри во регионот.Еден од најталентираните Индонезиски мешани боречки уметници на ЕДЕН Шампионатот е список, Sunoto може да доведе задолжен за својата земја како тој се качува на другите Индонезиски, Марио Satya Wirawan.Марио Satya Wirawan е поранешен универзитетот фудбалер кој развиена некоја страст за борба против само неколку години.Од тогаш, тој е импресиониран народот од изложен на неговата играчка за впечатлива.Со новооткриената љубов за ММА, Wirawan сега се наоѓа себеси во најголемите во Азија ММА организација, ЕДЕН Шампионатот, против Sunoto.Конечно, Пакистан е Башир Ахмад (3-2), ќе се соочи без пораз Австралиската Мартин Нгуен (4-0) во featherweight, со Ахмад во потрага за да додадете до победи над Тајландски изгледите Шенон Wiratchai и Tanaphong Khunhankaew.Неговата работа не ќе се направи лесно со Нгуен, кои се испратени претходно непоразен Филипински издвоите Карпести Batolbatol во неговата ЕДЕН Шампионатот деби кон крајот на минатата година.Со не помалку од пет беспрекорна евиденција на линија, на удели не може да биде повисока за ЕДНА елита спортисти.Се очекува интензивна ноќ заклани полн со тешко удирање акција како ЕДЕН Првенство уште еднаш се подготвува да electrify Џакарта на 27 септември 2015 година е реката наведнуваат казино се отвори. 26 август 2015 – Џакарта: Азија е најголем спортски медиуми сопственост и на светот повеќето возбудлива мешани боречки вештини (ММА) организација, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), има само ќе се интензивираат својата високо-предвидени се вратат на Џакарта, Индонезија со објавувањето на осум возбудливи нови напади е богата дланки казино legit. Петербург-базирани центар Aleksei Butorin, кој има се кандидира roughshod во однос на конкурентите во повеќе телесната тежина класи, вклучувајќи многу поголеми гиганти е род ајленд казино се отвори.
Ataides сега се труди да го нанесе првиот кариера го порази на евиденција на Св 52 казино вози хановер pa. Marat "Кобра" Gafurov (11-0) е непоразен како мешани боречки уметник и е една од најбрзо растечката ѕвезди во ЕДЕН Шампионатот.Руската М-1 featherweight шампион е без пораз во внатрешноста на ЕДЕН кафез и има освоено четири од неговите последни пет рамките на далечина 52 инчен покер масата врвот. Gafurov опрема самиот со комплетна впечатлива арсенал и надополнува со здрав grappling игра, откако се поднесени седум од неговите 11 вкупно противници во кафез.Тој сега се бори за можност да се потсетиме на ЕДЕН Featherweight Светското Првенство од бранителот на титулата, Narantungalag Jadambaa.Се очекува да се види феноменална featherweight акција кога grappling специјалист Херберт "На Блаже" Изгореници (5-0), се зема на експлозивни Timofey Nastyukhin (9-1).Изгореници, три-време на Бразилскиот Национален Не-Gi Шампион во Бразилскиот Jiu Джицу (BJJ), има поставено ЕДЕН Шампионатот ablaze со возбудливи победи од правењето на својот промотивен деби во декември 2013 година.
WIB.ЕДНА е, исто така, се возбудени да го објави партнерство со АКВА, апарати за дома бренд од Јапонија.АКВА ќе биде партнер со ЕДЕН да се донесе навивачи во Џакарта сигурен и уникатен Мешани Боречки Вештини (ММА) искуство.АКВА е партнерство со ЕДЕН Шампионатот™ ќе се обезбеди Азија најголемите и највозбудливите ММА организација ќе продолжи да леле фанови со својот уникатен бренд на спортски забава.АКВА е матична компанија е разликата да се биде Број 1 големи апарати производител во светот, позиција што таа го одржа за шест последователни години.Тоа е совршено време за АКВА да ги здружи силите со ЕДЕН Шампионатот™ и неговата огромна публика, како апарати за дома бренд започна во Индонезија.Извршниот ДИРЕКТОР на ЕДНА Првенство™, Виктор Cui, изјави, "ОДИСЕЈА НА ШАМПИОНИТЕ веќе има заложби на уште една феноменална ноќ на светска класа на мешани боречки вештини акција.Имаме некои неверојатни партнери тука во Џакарта, како што се МНК, Хаиер и Kawasaki и заедно ќе доведе до локалните ММА фанови еден од најсилните карти на годината, кој се некои од најубедливите matchups имавме досега." "Со сè од светското првенство титулата борбата да се брзи и бесни flyweight конкуренција и моќен светлосен тешка категорија кандидати кои се соочува надвор, ЕДЕН: ОДИСЕЈА НА ШАМПИОНИТЕ е обликувањето да биде апсолутна спектакл.Навивачите на мешани боречки вештини, не би сакал да го пропушти она што оди надолу во Џакарта на 27 септември!" Narantungalag Jadambaa (10-3), шампион kickboxer " од Монголија, заробени на ЕДЕН Featherweight Светското Првенство со одлука текот на Јапонски stalwart Koji Oishi во 2014 година 51 ave казино во феникс.