Econo ложа езеро Elsinore казино малага патот езеро Elsinore

Калифорнија Нации Индиски Игри Асоцијација (CNIGA) Претседателот на Стив Stallings зборува во полза на Assemblyman Адам Сива е најновата Интернет Покер Сметка, AB 2863 econo ложа езеро elsinore казино малага патот езеро elsinore.

"CNIGA е основана да промовира, заштити и зачува интересите на Индијански племиња во однос на однесувањето на игри активности.За повеќе од 28 години, CNIGA се фокусираше на Индискиот казино прашања," Stallings се вели во соопштението за печатот ca. "Меѓутоа, како што технологијата се менува, па не демографијата на денешната игри патрони.Многу не сакаат само да седат пред слот машина или на картичка маса.Тие сакаат различни искуство кое ги исполнува упатствата за нивниот начин на живот. "Тоа е причината зошто CNIGA издаде сет на интернет игри принципи за да се исполнат промена на времето.Принципите вклучуваат воспоставување на потрошувачите заштита, заштитата на децата и зачувување на Племенски суверенитет без пушење во близина на казино мене. "Се чини дека Assemblyman Сива е AB 2863 ги исполнува оние наведени принципи и ние се поддржуваат Assemblyman Адам Сива е напори за да се овозможи игри Племиња опција да се прилагодат на менување на технологија не слотови лево за обезбедување (на глобално ограничување). "CNIGA изгледа очекуваме да работи со Законодавството за да се обезбеди значајно законодавство е усвоен." Претходно оваа недела на Pala Бенд на Мисијата на Индијците, исто така, нуди својата поддршка за предлог законот, се потврдува дека тие се зад Assemblyman Сива не слотови лево за регистрирање на управувачот. "Склучувањето на Интернет Покер законодавство ќе донесе голем број на бенефиции за државата Калифорнија", рече Смит, Претседател на Pala Бенд на Мисијата Индијанци. "Оние бенефиции ќе вклучуваат: регулиран онлајн игри на пазарот кои ќе обезбедат интересите на потрошувачите се заштитени; создавање на работни места кои ќе се дојде со воведување на нови игри на производот и бројот на нови извори на приходи.На Pala Бенд на Мисијата Индијци ќе продолжи да работи во насока на склучување на Интернет Покер Законодавство во 2016 година." Овие извештаи се малку за разлика од некои на мислење во рамките на Племенски игри заедница за регулирање на онлајн коцкање преку НАС.Племиња со најуспешните казина се претпазливи на cannibalising на коцкање на пазарот со користење на регулативата за да се излезе лажат онлајн коцкање пазари како покер или во одредени Дневни Фантазија Спорт, тврдејќи дека несакани последици на оваа резба би можело да ја отвори вратата за кои не се поврзани производи за кои може директно да се натпреварува со Племенски Игри.За други племиња, сепак, каде приходи фигури се во опаѓање и перспективата на смалувањето на тули и малтер клиенти и millennials се вртат грб на земјиште-врз основа казино придонеси целосно е брзо да стане реалност, на можноста за било регулирано онлајн коцкање е добра вест не слотови во seva sindhu. AB 2863 беше воведен на 19-ти февруари.Законот има многу сличности со претходните обиди да се легализира онлајн покер во Калифорнија, но со една клучна разлика што во Калифорнија е racetracks ќе бидат исклучени од работењето во покер индустрија, а во замена ќе се даде 95% од прв $60m собрани од i-покер операции.Другите 5 проценти ќе одат во Државната Каса..