сајт де покер En Ligne дебитант

15 казина и четири racinos во јужниот дел на Американската држава Луизијана, наводно снимен вкупен бруто игри приходите за месец јуни, кои беа 19.5% долу на истиот месец минатата година во само $164.4 милиони евра.Според четврток извештај од времето-Picayune весникот цитирајќи официјални бројки од Луизијана Игри Одбор за Контрола, резултатот за 30-дневен период доаѓа по места беа конечно е дозволено да се ре-отворен од 18 по речиси девет-недела coronavirus поврзани со кофриране иако тие се уште остануваат предмет на 50% капацитет ограничувања.Митрополит malaise: Време-Picayune објави дека пет коцкање-friendly објекти во Њу Орлеанс, снимени 43% се спореди капка во јуни комбиниран бруто игри приходи до $25.6 милиони со престижната Harrah ' s во Њу Орлеанс имотот од Цезар Entertainment Corporation објавување голем 75% намалување за само $5.6 милиони евра.Весникот уште повеќе детални дека Луизијана градот трио на riverboat казина во Богатство Градите Казино, Boomtown Њу Орлеанс и Амелија Belle Казино chalked до помалку драстични 20.4% колективна diminution за околу $18.1 милиони иако $1.9 милиони донесе страна во близина на Фер Основи Трка Разбира и Слотови racino изедначи на година на година се намали на 48.7%.Современите затворање: Луизијана е широко се смета за петтиот најдоходовната казино на пазарот во сад зад себе само Невада, Пенсилванија, Њу Џерси и Њујорк, иако неговите редови неодамна беа thinned кога Bossier Градот DiamondJacks Казино Хотел откри дека тоа не би било која произлегува од своја coronavirus-индуцирана на исклучување.Пати-Picayune се изјасниле дека овој потег веднаш да се стави 349 луѓе без работа, со околу 4,100 казино работници кои имаат биле отпуштени националната од почетокот на пандемија.Националната стагнација: Друго место во "Pelican Држава' и Батон Руж три riverboat казина, наводно, го виде своите колективни бруто игри приходите за месец јуни пад од 4.5% од година на година да $18.3 милиони додека пазарот околу мал град на Opelousas, која е претставена од страна на Evangeline Падови racino од Бојд Игри Корпорација, снимен слична 17.4% падне до $5.8 милиони евра.Продолжување на лоши вести и весникот изјавиле дека Lake Charles игри на пазарот се соочува со 7.2% од година на година криза во јуни бруто игри приходи до $70 милиони евра, додека бројките за областа околу градот Shreveport, кои беа вклучени сега веќе исчезнале DiamondJacks Казино Хотел, беше 16.8% пониска во $44.6 милиони евра. сајт де покер en ligne дебитант.