вистинската смисла на временски слот (time Slot

Атлантик Сити казина скрши нивните две-месец губи редеа со објавување на исклучително скромна тули и малтер игри приходи се зголеми во месец април.На Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (DGE) го објави својот април казино извештај карта на понеделник, која го покажа на државата седум имателите на одобренија и дозволи за заработка комбинирано $191.4 m од нивните тули и малтер игри операции во април, до само 0.3% од истиот месец минатата година, но, еј, добивка е добивка е добивка.За разлика од претходните два месеци, државата маса игри навистина дојде преку за AC е казина во април, со приходи spiking 11.4% до $54.9 m, додека слот машина приходи одигра спојлер од страна на лизгање 3.6% до $136.5 м.Броење на $23m придонесе страна на казината, " online коцкање операции, април вкупно игри победи подобрување на 1.3% до $214.4 м.На Borgata претрпе 9.1% од година на година тули и малтер игри приходи пад во април, но неговата $53.1 м уште беше доволно за да се outclass своите конкуренти.Второпласираниот Harrah е подобрена 7.8% до $29.1 m, само напред на својата сестра сајт Цезар КЛИМА, која се здоби со 3.9% до $29m.Остатокот од пакет заврши како што следува: Tropicana ($27.6 m, -2.6%), Златна Грутка ($20.16 m, +само 11,6%), Одморалишта ($17.2 m, +23.3%) и Bally е ($15.2 m, -11.3%).На пазарот ќе се добредојдени два нови оператори на следниот месец, како Хард Рок Атлантик Сити (поранешна Адут Таџ Махал) и Океанот Одморалиште Казино (поранешна Уживаат) се закажани и двете имаат големи дупки на јуни 28 вистинската смисла на временски слот (time slot. На Хард Рок доби својата лиценца игри на среќа минатата недела, додека Океанот сопственост е се уште го чека нејзиниот ден на расчистување со Њу Џерси Казино Контрола на Комисијата.На пазарот наскоро ќе имаме нова вертикална да извештајот покрај слотови и табели благодарение на понеделник е НИ Врховниот Суд владејачката впечатлива по сојузна спортски обложувања забрана.Њу Џерси веќе одобрени своите казина нуди спортски wagers, и казина како Borgata биле зафатени со градење на на-сајт sportsbooks во пресрет на регулаторната почнувајќи пиштол.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вистински пари блек џек апликација за iphone.