'рѓа разбојник камп коцкање стратегија

Тоа е борба на векот.Тоа е доброто наспроти злото.Тоа е возвишеното брзина наспроти на непробоен за одбрана.Тоа е два најдобрите борци на оваа генерација ќе пети до пети.Тоа не е важно како ќе го опише тоа или колку hyperbole е во прилог на пред-бори се изгради, кога Флојд Mayweather и Мани Pacquiao чекор во рингот оваа сабота, на 2 Мај во MGM Grand Garden Арената во Лас Вегас, Невада тоа ќе биде посебно, не само за бокс навивачите, но сите sportsbooks резервации за акција за борба.Сегашната борба шансите на Bodog имаат Флојд Mayweather како -220 фаворит, bettors ќе треба да се ризик $220 за секој $100 тие сакаат да се победи и да се обложуваат на Мани Pacquiao ќе профит bettors $175 за секој $100 тие ризик на Филипински congressman.Онлајн sportsbooks ретко се даде вкупно рачка на индивидуални спортски настани, но ние веќе кажано од страна на неколку онлајн sportsbooks дека оваа борба помеѓу Флојд Mayweather и Мани Pacquiao е далеку најголемиот резервира борба во историјата на онлајн обложување.Еден Лас Вегас букмејкер ми кажа дека вкупниот акција е веќе rivaling Супер Боул и може да стане најголем за еден обложување настан оваа година.Повеќе prefight hyperbole можеби?Ние бевме во можност да ги собере малку екстра информации од нашите пријатели во Bodog.Во моментов пари линија е поделена по средината.Од линијата отворена во -350/+250, што го видел постојан прилив на пари доаѓаат во на Pacquiao да се вози шансите надолу.Поголем wagers доаѓање во се врзани за Mayweather но мнозинството на облози се врзани за Pacquiao.Остри bettors се речиси едногласно прифатена Mayweather додека мејнстрим bettors се речиси едногласно на Pacman.За разлика од повеќето спортови, повик се борат фан сака да се обложи на аутсајдер и со ова е еден од ретките пати омилениот Pacquiao е куче, тоа е забрзан јавноста.Кога сте обложување со срцето тешко е да се врати Mayweather со неговиот порој личност.Уште една интересна хапка сум бил рече, круг на вложување е исклучително популарен поради големи шансите се нуди.Пари на Mayweather се шири во текот на борбата туку пари на Pacquiao доаѓа во тешки за подоцна круга со повеќето bettors да се очекува од него да биде долу на поени доцна и потреба од нокаут за победа.Тука се и неколку други проп влогот што го виделе на некои пристоен акција.Ќе и борци бидат срушени во Борбата – 16/1, А вкупниот број на PPVs продадени Над 3.15 Милиони -250 Под 3.15 Милиони +170 линија на PPV проп влог е поставен на 550,000 PPV купува повеќе од најдобро продаваните PPV некогаш, на 5 Мај 2007 борбата помеѓу Флојд Mayweather и Оскар Де Ла Hoya кои не 2.4 m.Во текот на изминатата деценија, тоа е безбедно да се каже бокс падна надвор од корист со јавноста.Постојат многу причини: подемот на мешани martials вештини кои од страна на сите сметки е повозбудливо; недостатокот на Американската борци учесници во кампањата за звања; неуспех на САД Мажите Олимписки тим да медал во игри каде што тие се испратени борци; и тешка категорија поделба која е доминирана од страна на двајца македонски браќа кои одбиваат да се борат едни со други и попрво би ги заработи своите пари во Германија од сад.Заедно со него отиде Sportsbook приходите од бокс, па ова не само што има можност да се reignite светот е љубовта на бокс, но тоа исто така може да даде sportsbooks уште една вредна приходи поток.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 'рѓа разбојник камп коцкање стратегија.