бронза казино 15 евра бонус

Нема добри вести, вели играчот делегацијата На насловот на 2+2 форум брифинг со играч делегацијата по поплаките на средба со Amaya execs вели дека сето тоа:"Ние Длабоко Жалење Што Не Сме враќање Било Добри Вести".На седницата претходно овој месец видов Pokerstars играчи Dani Стерн, Исак Haxton и Даниел Dvoress патување во Монтреал да се соочи Amaya execs главен извршен Дејвид Baazov; Шон Nikolaev, Amaya ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Работење; Ерик Hollreiser, PokerStars и Amaya ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ за Корпоративни Комуникации; Severin Rasset, PokerStars, Раководител на Покер Соба за Управување; и Baard Dahl, од PokerStars Покер Соба во дискусија која главно се карактеризираат на играчот претставки и предлози во текот промени на ВИП и лојалност програма шема на Pokerstars бронза казино 15 евра бонус. Pokerstars амбасадорот Daniel Negreanu беше доста човекот во средината, со своите мислења, но разбирање на ставовите земени од страна на двете страни.Играчите " главен приоритет беше наведени во брифинг:"Се случува во состанок, нашиот највисок приоритет е да се обрати PokerStars' одлука да не даде 2016 награди тие ветија да играчи заработуваат SN и SNE статуси во 2015 година bronco billy е казино во осакатува крик. Ние презентирани на нашиот став дека ВИП програма, како рекламира на PokerStars веб-сајт до ноември 2015 година, беше договор помеѓу PokerStars и влијание играчи.Ние се истакне, дека неуспехот да се почитуваат, дека договор не е само "погрешна комуникација," но тековен прекршување на довербата.Ние ги потсети дека тоа не е премногу доцна за да се направи тоа право."Во текот на осум-часовен состанок на играчи беа прикажани чувствителни комерцијални информации да се нагласи неопходноста за Pokerstars одлуки, и се затоа бара да го потпише, необјавување договори за спречување на нив од одење во премногу детали, но јасно е дека тие не се задоволни на компанијата одбивање да се преиспита или ameliorate своите дејства на ВИП и лојалност програма спор."Иако PokerStars и Amaya претставници беа апологетски и изрази жалење на влијанието дека одлуката да се има на играчите за перцепција на брендот, ние не се направи било вистински напредок на оваа точка," играчите извештај во 2+2 брифинг."Тие одбиле да има цврста обврска да им даде до 2015 Снс и SNEs награди тие беа вети и тврди дека тие не се чувствуваат дека тоа ќе биде во најдобар интерес на нивниот бизнис."Играчи, исто така имајте на ум дека тие не беа во можност да се "добие јасен одговор" за тоа дали неодамнешните Висока Удели Хипер Седат & Go гребло промени беа под повторно разгледување, иако тие биле уверени дека на игри беа важна компонента во Pokerstars нуди и дека нема планови да се премавне со нив.На играчите перспектива на Amaya агендата е наведено во брифинг:"Колку што би можеле да кажете, PokerStars" целта случува во средбата беше да се осведочи дека 1) Постојат проблеми со сегашниот "екосистемот" и дека 2) ВИП промени ќе решавање на тие проблеми.Ние не се чувствуваат дека тие го направија огромна случај на првата точка.Тие претставувале силен доказ дека нешто треба да се промени.Ние би сакал да се осврнам дополнително на ова, но ние не може да каже многу за податоците што се презентирани без да се нарушат NDA."Тоа, рече, играчите се тврди дека тие не биле убедени на докази дека промените се имплементирани од Pokerstars досега ќе ги произведе саканите резултати во било која игра екологија или играње искуства на рекреативни играчи.На брифинг сумира интеракција на тој начин:"Ние се обидовме потрудиме да се присутни и двата практични и етичките аргументи против SN/SNE прекини, но PokerStars не е подготвен да се преиспита било на промени."Прочитајте го целиот напис на 2+2 тука:https://forumserver.twoplustwo.com/29/news-views-gossip-sponsored-online-poker-report/statement-january-18th-pokerstars-player-meeting-1584896/ Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година im онлајн казино geld verdienen.

Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] imac 27 колку ram меморија слотови.