е црвена карпа казино се отвори

Дали некогаш сте се запрашале колку пари казино прави?Многу, очигледно.На врвот Лас Вегас казина може да се донесе во текот на половина милион долари дневно (минус трошоци).За онлајн казина, не постои јасна проценка.Но, тоа е безбедно да се претпостави дека просечната успешна онлајн казино/sportsbook услуга можат да профитираат повеќе од милион еден месец најмалку.Ако казина се направи толку многу пари, што очигледно значи дека луѓето, исто така, ја изгуби многу пари.Во вистината, казино не треба да се направи нешто повеќе отколку само да се привлечат повеќе клиенти.Тоа е затоа што скоро сите казино игри се профитабилни за куќа од страна на дизајнот.Без да се прави тоа премногу комплицирано, ако казино игра има позитивен куќа на работ, што значи дека ќе изгуби повеќе пари отколку што се победи.Ако ова е случај, тогаш како на земјата, не коцкари заработат пари?На кратко одговорот е дека повеќето од нив не се направи богатство од коцкање.Ретките што се направи пари да го направи тоа во многу специфични игра тие ги совладале – обично нешто како покер.Но, што ако сакате да се обратите за некои помалку вештина-тешка игра, како craps или baccarat?Во овој напис, ние ќе го разгледаме во еден од најпознатите стратегии за вложување во такви игри, каде вештина игра мала улога: D'Alembert стратегија.Најпрво, што точно е стратегија за обложување?Ајде да ги рулет за пример.За најдоброто нешто што можете да направите да се подобрат вашите шанси е едноставно игра е user-friendly форма на рулет, јас.e.Европската рулет.Освен ова, се чини дека сите ќе се направи во еден круг на рулет е крстот на прстите и да се моли дека вашиот облог ќе ги носи moolah.Тоа е во крајна линија до вашата среќа?Yes (да).Но, тоа не значи дека можете да направите повеќе.Игри како рулет се многу ингениозно пресметува да се задржи само доволно слобода за куќата.Тоа е сè што домот на работ е за – што си сигурен куќа никогаш не оди во црвено.Меѓутоа, бидејќи не е математика за да се обезбеди куќа профитабилноста, исто така можете да го направите вашиот сопствен математика.Стратегијата го прави токму тоа.Тоа е математички пристап за обложување.Непотребно е да се каже, најголемиот дел на една стратегија е bankroll менаџмент.Добра стратегија е една, каде што можете да го поставете вашиот bankroll и се уште се надеваат за постојан профит.Како и сите обложување на стратегиите, D'Alembert strat исто така, ви нуди шема на која можете да се обложуваат.Да се стави тоа многу едноставно, ќе го зголеми вашиот облог ако изгубите облог, и намалување тоа кога ќе се освои.Така ќе се стави мултипликатор за вашата почетна облог износ, што има линеарен ''increment '' ако изгуби, и се намалува ако победи.Тука е сценарио за да се стави дека во повеќе конкретни пример.Вие сте обложување на настани на игра на рулет онлајн.Да речеме дека сте влог од $1 на вашиот прв круг, а потоа се изгуби.За вториот круг, треба да се обложи $2 е црвена карпа казино се отвори.

Ако го изгубите тоа, тогаш треба да се обложи $3 во круг, по што.Идејата е дека во одреден момент ќе победи – рече, на пример, можете да победи во 6-от круг.Ако сте ја изгубиле до сега, ќе се изгуби $ 1+2+3+4+5, односно $15. Ако победи на 6-та рунда, вашиот вкупниот профит е $6.

Така што е нето загуба од $9. Како што покажа во претходното сценарио, D'Alembert strat може да има катастрофални последици.Ако работите одат многу лошо, ќе изгуби многу пари по ова.Но дали математика барем да се додаде во теорија?Целата идеја е дека ќе одат за игра со 50% RTP или thereabouts да го применуваат ова.Така што значи дека ќе изгуби околу половина вашата облози, и математички, со малку среќа, вашите победи ќе ги покрие вашите минатото загуби.Но прашање е дека 50% RTP е долгорочен просек.Ќе треба безгранична bankroll всушност натпревар глобална статистички просечна.Освен ако не се Џеф Безос, дека ќе биде лошо-советува нешто да се направи онлајн слотови депозит 10 илјади. D'Alembert самиот беше 18-ти век математичар, па еден ќе се очекува тоа да биде теоретски звук.Сепак, на Г'Alembert стратегија, всушност, се претпоставува дека шансите за победа на некоја пауза па дури и тврдење оди како ќе се задржи губи.Ова е во основа она што ние го нарекуваме коцкар е во заблуда.Во реалноста, сите вашиот облози има независен шанса.Згора на тоа, Г'Alembert стратегија, исто така, не може да се заштити вашиот bankroll – па тоа е најдобро што ќе одат за нешто посигурно онлајн слот depo преку ново. JeetWin е #1 онлајн игри оператор во Индија, нуди широк спектар на висок квалитет на игри.Без разлика дали сте играње на спорт или казино игри, ние нудиме исклучително забавна и прекрасни игри искуство. онлајн слот depo преку pulsa без исечок.