Mgm казино вашингтон часа

Тоа не е изненадувачки дека две од Јужниот дел на Невада гејминг титаните — MGM Места Меѓународни и Цезар Забава Корп — скокна на Претседателот Доналд Трамп е одлука минатата недела во правец на одредување на Одложениот Акција за Детството Пристигнување програма, кое има обезбедено дозвола за привремен престој статус за имигрантите да се донесе сад илегално како деца.Во одделни изјави во вторник, MGM и Цезар вика за реформи за имиграцијата, ставајќи го на бикот на очите на Конгресот да постапуваат во рок од шест месеци за да се излезе со план за решавање на прашањето кои би можеле да имаат големо влијание врз Невада е казино индустријата.Двете компании не сакаше да каже колку од своите вработени ќе бидат погодени од завршува DACA, но и оние кои го познаваат велат дека тоа влијае на околу 13,000 луѓе во Невада и 800,000 на национално ниво mgm казино вашингтон часа. (function(d, s, id) { ако (г.getElementById(id)) return; var јс = d.createElement(s); јс.id = id; јс.src = '//cdn4.wibbitz.com/static.js'; d.getElementsByTagName ("телото") [0].appendChild(јс);}(document, 'script', 'wibbitz-static-вградување')); Она што е важно е дека регулатори ќе биде повикан да помогне да се спроведе без оглед на сојузниот акција јавува.Тоа значи дека ако Конгресот не успее да се дејствува или поддржува Адут план и DACA завршува, државата Игри Одбор за Контрола ќе следи licensees' согласност со федералниот закон и казнат нив, ако тие не успеваат да се придржуваат тоа, без оглед на она што MGM, Цезар или некој друг мисли.Тоа е слично на регулатори' став на легализација на марихуана потрошувачка и како тие се во потрага да се третираат licensees consorting со тенџере индустрија.Прашајте Невада Игри Претседателот на Комисијата Тони Alamo за она што ќе се случи ако DACA се раствора, и тој вели дека одговорот е јасно дефинирани од страна на NGC Регулатива 5.011 на "основи за поведување дисциплинска постапка." Да Alamo, не постои сива зона 7 султани онлајн казино преземете. "Јас не треба да се направи случај," Alamo ми кажа 7 султани казино без депозит бонус кодови. "Конгресот нема да направи случај.Тоа е licensees' проблем, не е наш проблем.Ние ги следиме нашите правила и regs, и ние спроведе нив.Така, нашата работа е лесно.Тоа е до licensees да го направи она што треба да се направи (на застапуваат позицијата)." Alamo рече, бидејќи одлуката е во законодавците раце, тој и други регулаторите не треба да тежат на она што тие го мислат.Јас прашав дали сака 7 правец на казино во hayward висконсин.

"Јас не треба да", одговори тој.Примена на Регулатива 5.011 е она што ве води регулатори на марихуана дебата.Некои од клучните точки Е: "одбор и комисијата сметаат дека било активност од страна на било кој носител, неговите агенти или вработени, што е inimical за јавното здравје, безбедност, моралот, добра цел и општата благосостојба на луѓето на државата Невада, или што би ги одразил или имаат тенденција да размислуваат дискредитирање на државата Невада или на гејминг индустријата, да биде недостоен метод на работа и ќе биде основа за поведување дисциплинска постапка од страна на одборот и на комисијата .. слатка семе блек џек брзо верзија. "На Невада Игри на Комисијата во остварувањето на своите звук дискреција може да се направи свој утврдување на тоа дали или не на корисникот на лиценцата не успеа да бидат во согласност со истите." Како тоа се однесува на употреба на марихуана, Alamo рече, "На гласачкото ливче иницијатива (е) донесени за приватна пушењето во приватните домови.Луѓето од Невада не помине за туристите и Amsterdamnization на Лас Вегас.Тие не помине добивање на тоа да туристи и допуштајќи им да уживаат во тоа." Alamo рече дека противници, кои се збунувачки прашањето.Тоа исто така може да испаднат да биде случај за реформи за имиграцијата ако Адут е DACA правец-надолу се залага..