слатка семе блек џек авто

Спортски обложувања ќе пристигне во Мисисипи во средата, како две MGM својства, Beau Rivage Resort & Casino во Biloxi и Злато Штрајк Casino Resort во Tunica, се започнува со земање на државата прва законски да се лиценцирани и да се оданочуваат спортски книга wagers на пладне, CT.Мисисипи ќе стане НИ трета земја, по Делавер и Њу Џерси, да понуди спортски обложувања од падот на PASPA, 1992 сојузниот закон со кој се забранува на државите од легализира и регулирање на пазарот во рамките на нивните граници.Првично, спортското обложување во Мисисипи ќе биде земја-базирани само, иако пратениците се вклучени одредби за мобилни обложување под услов да се одвива на казино простории.Веста доаѓа како Цезар Забава најави дека неговата Потковица Tunica и Harrah ' s Заливот Брег објекти ќе имаат спортски книги и трчање до средината на август.Бојд, исто така, очекува за брзо да го следат примерот на IP Казино и Сем, Град.Цезар започна спортско обложување во Њу Џерси денеска (вторник, 31 јули), на Bally е Диви Дивиот Запад во Атлантик Сити, и се очекува да започне во Harrahs Атлантик Сити утре.Мисисипи е нестрплив да се здобијат со рано-двигател слава на спортско обложување, но пропушти нејзиниот рок да започне на 22 јуни слатка семе блек џек авто. Државата игри комесарот Ален Godfery кажано Ројтерс минатата недела дека, како сосема нова вертикална, препарати за спортско обложување беше чиста "учење крива" и многу казина се уште градење на нивните спортски книги и работат на прашања за усогласеноста.Имавме вработените во Невада, ние ги имавме во Њу Џерси," рече Godfrey слатка мала блек џек џин. "Ние постојано зборува со овие други агенции и модел сме по е Невада модел." Досега, 14 од Мисисипи е 28 земја-базирани и riverboat казина се применат за да се стане bookmakers, но Godfrey верува сите на крајот може да биде одобрен за лиценцирање слатка. MGM, Цезар, и Бојд се разбира во пресрет на пакет поради нивното искуство оперативни спортски книги во Лас Вегас, кој е дозволено нив да понуди поддршка и обука од Невада-врз основа на персоналот.За останатите, трката е за да се добие нивните спортски книги оперативна во времето за почетокот на МАК сезона на 6 септември но психо x покер лице. Меѓу личности ставање на "свечено" облози на отворањето на MGM е спортски книги утре се и поранешниот NFL Pro Сад трчање назад Вилис McGahee, поранешниот NFL tightend Роберт Кралската САД ДЕНЕС Дени Sheridan.Нивните облози ќе се одбележи на 26 годишнината од Мисисипи е казино индустријата која започна со отворањето на Isle на Capri во Biloxi на 1 август, 1992 година. она што не е трепкачкото светло на слот машина значи.