казино Heist молчи и Sneaky бубачка

Бојд Игри е Eldorado Казино во Хендерсон, Nev.ќе бидат затворени преку јуни 2021, откако компанијата бара не-оперативни лиценца од градскиот совет.Бојд работи 29 казина во 10 држави, вклучувајќи ги и десетина во Лас Вегас.Помеѓу Мај 20 и 1 јули, на 26-на оние места повторил, со Eastside Фабрика, Eldorado, и Главната Улица Станица во Јужниот дел на Невада се исклучоци.Иако компанијата пријавени во вториот квартал добивката на 28 јули, тоа не даде коментар за судбината на тие три својства во тоа време.Сепак, во писмото испратено од Мишел Rasmusson, Бојд, заменик претседател на регулаторната усогласеност, да Хендерсон Град Менаџер Ричард Дерик однос Eldorado е од 15 јули казино heist молчи и sneaky бубачка. Во тоа време, ние се respectfully информирање на Градот на Хендерсон дека Eldorado Казино ќе останат затворени до понатамошно поради COVID-19 пандемија," напиша Rasmusson.Операторот се бара од градот за да ги место Eldorado гејминг и алкохол лиценци во не-оперативни статус.На coronavirus пандемија продолжува попречува Јужниот дел на Невада гејминг-тешка економија, како многу бизнис и рекреација патници остане сакаат да се вратат во регионот се додека вакцина за вирус е развиена.Дека отпорот е водечка да гасена побарувачката, со вработување стапки толку ниско, како и 30 проценти на работните денови и 50 проценти за време на викендите во Лас Вегас Лента.Комбинираат слабата побарувачка со капацитет ограничувања, и тоа е рецепт за операторите да ги задржи некои места се затворени се додека условите се подобри.Додека Бојд е проширување на затворање на Eldorado до јуни 2021, тоа не е единствениот игри компанијата преземање на овој пристап.Црвена Карпа Одморалишта, матичната компанија на Станицата Казина, изјави Невада Игри Одбор за Контрола (NGCB) тоа е водење на Fiesta Хендерсон, Fiesta Ранчо, Дланки, и Тексас Станица shuttered до јуни 2021 казино heist молчи и sneaky уметнички дела. Дури и со последните вести кои MGM Места е reopening Мираж на Лента на Август. 27, вкупно 11 Гревот Град игри својства управувана од страна на Бојд, Цезар, MGM, и Црвено Рок остануваат затворени.Соголување надвор Eldorado и четири Станица места, тоа не е веднаш јасно што во близина на рок судбина на другите шест места.Во своето писмо до градот на Хендерсон, Rasmusson белешки Бојд, ќе се продолжи со одржување на Eldorado гејминг и алкохол дозволи, како и дека кога се донесе одлука да го рестартирате на место, операторот ќе достави reopening план на локалните функционери tesco испорака слотови 23 декември. Eldorado отвори во 1961 година и се смета за еден од локалните жители казино, значењето своите основни демографски е луѓе кои живеат во областа не туристите за посета на Лас Вегас.На имотот има 17,756 квадратни метри на игри простор со 434 слот машини, маса игри, бинго и keno салони, и sportsbook.
Eldorado се наоѓа на околу 14 километри од Лента.Бојд стекнале со имот во 1993 година. tesco испорака на слотот за време ослободување.