покер на интернет со најголемите бонуси

Лас Вегас објекти за казино оператор Дин Места искусни четири пати раст на нејзината Macau операции во вториот квартал на 2014 година, но во Азија се уште изнесува над две третини од Дин вкупните парични текови.Вкупните приходи се зголеми на 6% до $1.41 б додека приход се зголеми 9.8% до $425.7 м и добивка се стекна со големите 57% до $203.9 м.Дин е Лас Вегас операции видов приходи се зголеми 12.5% до $451.4 м благодарение на подобри игри резултати и 7.3% пораст во соба приходи.Вегас табела игра капка зголеми 14.8%, додека табела победи подобрена 5.9 поени за да 27.4%, и над очекуваниот опсег на 21-24% и 21.5% победи, забележани во истиот период минатата година.Слотови се справите на Дин две Вегас казина падна 0.8%, но победи стапка се зголеми за 3.2%.Во Макао, Дин приходи порасна 3,2% до $960.6 м и покрај 11.7% намалување на VIP табела игра капка.Макао се соочува со значајни пречки за раст во последниве неколку месеци, но, сепак, Дин е маса на пазарот маси пријавени 43% пораст во победи за да го $311m.Слотови победи зголеми 14.1%, благодарение да се справи со зголемувањето на 24.4% до $1.5 б.Вработување на Дин Macau се зголеми скоро три поени за да 98.4%, уште еден доказ дека иако Вип може да биде привремено AWOL, масата на пазарот продолжува да се дојде до игра.На пост-заработка повик со аналитичарите, Дин шеф на Стив Wynn (на сликата) рече дека неговата компанија се што имаат "најдобро јули некогаш во историјата на Лас Вегас." Стив тврди дека неговиот Вегас својства се "туркаат $50m овој месец," вкупно тој никогаш не си искусен "во мојот бизнис кариера, 40-чудно години во игри на среќа." Стив сака Дин да биде "првата компанија да се пробие календарска година на повеќе од $0.5 б на добивка во Лас Вегас," цел дека ќе бара Дин да се направи $37m месечно во текот на последните шест месеци на 2014 година покер на интернет со најголемите бонуси.

Дин Лас Вегас претседателот Maurcie Дрвени рече дека Дин е Вегас својства се доживува приходи во сите сегменти, не само преку "дополнителни Далечниот Исток на клиентите кои доаѓаат тука во текот на овој период." Дин, исто така, се осврна на некои од ВИП повлечете во Макао, велејќи: "секој вид на overreacted" да се зборува за корупцијата crackdowns и зголемување на ограничувањата за употреба на UnionPay уреди.Дин рече дека некои од "помал, повеќе ретко капитализираат junket оператори" го доживеа slowdowns во јуни ", но поголем junket оператори не само парична казна." Дин рече бизнис во Макао имаше 'ticked врати повторно" ставање Дин на пат да го "веројатно најдобрата јули во историјата на Макао." Дин го посочија во изградба Дин Палата ќе биде отворена во време за Лунарната Нова Година прослави во 2016 година покер на интернет список може да го насочи бонус. На $4b одморалиште е еден од неколкуте нови мега-објекти закажана да се отвори на Cotai во следните неколку години, што доведе еден аналитичар да прашам дали додавањето на нови понудата може да креирате некои разредување на побарувачката.Повторувајќи Шелдон Adelson коментари за големината на Кинески коцкање пазарот, Дин сугерираше дека "барање за нашите производи може да биде пекол на многу повеќе еластичен отколку што мислат." Додека Стив беше effusive со пофалби за неговата Macau ривали како Лас Вегас Песоци, Melco Круна Забава и Галакси Забава Група, момент на малолетни раздор се појавија откако Стив користи зборот 'inexorable' за да ја опише Кинеската економија.Ова доведе на Номура аналитичар да им понуди на Стив "оваа недела е награда за Гери Loveman награда за речник", кој Стив отфрли врз основа на тоа дека тој беше "не се сигурни ми се допаѓа" на Цезар Забава извршен ДИРЕКТОР, велејќи дека тој би сакале да се победи "на Шелдон Adelson награда." Стив, исто така, постојано се остави на лидерите на MGM Установи од неговата Macau чест ролна, освен да се каже дека Дин outperformed конкуренција, бидејќи "ние мелење на детали" нагласувајќи дека "момци, кои работеле за MGM, нема да работи за мене." Нацртајте го вашиот сопствени заклучоци.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер на интернет dengan winrate висок.