можете да го победи пари коцкање онлајн

Еден од staunchest противници на спортско обложување меѓу четирите големи Северно-Американски Лиги се чини дека да се биде омекнување својот став.Во потег никој не го виде доаѓање, Националната Фудбалска Лига (МАК), наводно, одлучиле дека нејзините тимови сега ќе им биде дозволено да штрајкуваат за спонзорство со казина кои нудат спортски обложувања.Според извештаите, на околу лицето ќе дозвола франшизи да се покаже реклами од казино спонзори пред и после натпреварот, но очигледно не додека играта е пуштена.Казина, исто така, ќе биде дозволено да се користи МАК и тим брендирање за возврат.Меѓутоа, додека казина самите ќе биде дозволено да се рекламираат нивниот бренд, тие нема да биде дозволено да се промовира било спортско обложување услуги што тие ги нудат.Промената исто така ја отвора вратата за стадион именување на договори, што значи дека ако казино е подготвен да плати до, тоа може да се види неговото име распрсна на страната на МАК стадион во блиска иднина.Прилагодување доаѓа само неколку месеци откако Врховниот Суд го погоди надолу сојузниот закон за забрана на сите држави, но Невада од нуди спортски обложувања.Тоа претставува значаен чекор напред за лигата која има силно се противат правни wagering и претходно инсистираше на тоа дека нејзината законитост ќе претставува "голем ризик за нас." На МАК Бизнис Потфати Комитет, очигледно, не ги гледа работите се сосема ист начин.Тоа е група која ја даде оди напред за промените во политиката на оваа недела.Комитетот е составен од 10 МАК сопствениците, вклучувајќи ги и Џонатан Kraft на Patriots, Дан Снајдер на Redskins, Џими Haslam на Browns, и Shahid Кан на Jaguars.Тоа не вклучува Џери Џонс; сепак, ние веќе знаете каде Каубојците сопственик стои на спортски обложувања.Тој е еден од неколку влијателни МАК бројки за да се согласуваат дека спортско обложување и МАК отсекогаш биле поврзани, велејќи дека "нашиот игра право има огромен интерес, бидејќи на игри." Станува јасно дека МАК е спротистави кога станува збор за спортско обложување, за разлика од НБА кој неодамна најави игри партнерство се справи со MGM.Во меѓувреме, двете Џонс и Kraft одлучија дека тие ќе ги задржат своите инвестиции во Нацрт Кралевите, сегашниот лидер на пазарот во дневниот фантазија спорт.Тоа, и покрај фактот дека Предлог-Кралевите извршен ДИРЕКТОР Џејсон Robins е однапред дека неговата компанија ќе биде обидот да се изведе "поголемиот дел од својот приход од спортско обложување" оди напред.Според ESPN, двата сопственици се верува дека за да се одржи за помалку од пет проценти од акциите во компанијата.Сепак, ако и кога Нацрт Кралевите не почне да се направи поголемиот дел од своите приходи од спортско обложување во иднина, МАК правила може да го присили Џонс и Kraft да ги продаде своите удели. можете да го победи пари коцкање онлајн.