партија покер спаси рака историја

На PokerStars.net ANZPT Сезона 6, во Перт е хит на наслови за сите погрешни причини, по контроверзниот рака вклучување на Џим Collopy доведоа до неговата закана да ја напуштат земјата.Колку повеќе прашања не покер светот треба да се имаат пред некој зема од scruff на вратот и создава сет од стандардни правила?Ова време на инцидентот во прашање вклучува Светската Серија на Покер во Азија-Пацифик (WSOP-APAC) бразлетна победник Џим Collopy, по подолг Ауси Милиони остане видов него учествуваат во PokerStars.net ANZPT во Круната Казино во Перт.Тука е страна во прашање.На PokerNews живеат репортери пристигне во табелата за да се види Collopy надвор од своето седиште и кажуваа на луѓето: "Ако раката е некако мртов, јас сум напуштање на земјата." Приказната од табелата е дека Collopy се пријавиле на реката на [Та] [6h] [5d] [2d] [Td], и неговата единствена противник во рака, исто така, се проверува.Природно, во следната фаза во процесот е за двајцата играчи да ја покажат својата дупка картички и тоа беше Collopy кој отиде прв кога тој покажа пар на квинс.Досега толку едноставно?Па не сосема.Можете да го видите во Круната Казино во Перт постои владејачката кој вели дека ако вашите картички земјиште facedown, во предниот дел на продавач, што е очигледно она што се случи, тогаш вашата рака е мртов затоа што имаат mucked.Јас може да се слушне елитниот Британецот Лојд Grossman плаче од тука партија покер спаси рака историја. "Кој mucks рака, како што?" По многу дебата Круната Перт Покер Соба Менаџер Deb Whyatt беше повикан да се на сцена, а таа ја потврди, по гледањето на видео снимката, која Collopy имал прекршено правилата и неговата рака беше прогласен за мртов.Додека сето ова се случува на неговиот противник – кој би сосема јасно знае Collopy не планираат да muck – само седеше stoically без откривање на неговата рака.Убав човек.Инцидентот е уште еден во долгата линија на владеењето диференцијации целиот свет, и тоа е многу веројатно дека Collopy ќе имаат дури и се свесни на владеењето кога на турнирот започна.Актуелната власт во прашање чита alienware 15 р3 ram меморија слотови. "Секој играч на пресметка може да помине нивните картички на продавачот, без објавување на нив, во такви околности дека играчот нема да бидат квалификувани да победат во тенџере." Ние не сме сигурни дали Collopy не всушност ја напуштат земјата, но тивко се уверени дека тој ќе се врши неговиот закана некаде во блиска иднина.Што е вашето мислење?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre alienware 15 р3 м.2 слотови.