слот машини со леплива дивините

Две Сан Диего Каунти картичка соби разрушен од страна на ФБИ цел да се отвори пред Божиќ, негирајќи дека сте биле непослушен.Минатата недела, на федералните власти упаднаа два картичка соби во Сан Диего, Калифорнија—Седум Миле Казино и Блек Џек Palomar Казино—и издаде потерници за апсење на 25 луѓе во врска со наводниот заговор да перат повеќе од $10 милиони евра во профит од висок удели покер и спроведување на нелегално коцкање бизнис.Настрана од чини оправдувањето не се виновни, казина сакаат да го продолжат своето работење во време на сезона слот машини со леплива дивините. "Нашиот приоритет број еден, токму сега е да го добиете картичка соба повторно, така што нашите 300+ вработените можат да се вратат на работа и обезбедување за нивните семејства," Дан Hom, односи со јавноста и како консултант за Седум Миле Казино, изјави NBC Сан Диего смарагд кралицата казино вработување верификација. Arkan Somo, претставник од Palomar Картичка Клуб, исто така, изрази загриженост за местото на одржување е околу 150 вработени кои се надвор од работа, бидејќи на нападот.Според јавниот Обвинител на канцеларијата, ако казина сакате да отвори свој бизнис, тие мора да престанат да плаќаат било сегашни партнери и акционери и да вработат нови управување со одвоени од тековната корпорации.Калифорнија AG канцеларијата рече дека двете фирми беа во контакт со државата Бирото за Коцкање Контрола и може да се вратам на бизнис штом ќе се обезбеди законска дозвола од нивните град јавниот обвинител смарагд кралицата казино користи за вработените придонесите за. Chula Vista Град AG Глен Googins рече Седум Миле Казино може да се отвори привремено под сегашната условен употреба дозвола.Откако минатата недела рација, Калифорнија Коцкање Контрола на Комисија гласаа за продолжување на лиценца за Седум Километри, но рече дека ќе ги казино под види во текот на ФБИ истрагата смарагд кралицата казино велигден бранч. "Ние се уште собирање на информации во однос на обвинението и евалуација на активности што градот може да размислите да земете под своите регулативи," рече Googins вистински пари покер стан iphone сад. "Ова е сериозна работа, и ние сме преземање тоа многу сериозно." Сан Диего Град AG потврди дека нема административни се преземени мерки за да се отстрани Palomar Картичка е дозвола да можат да работат во градот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вистински пари покер стан pa.