смарагд кралицата казино велигден бранч

На инаугуративната издание на МРАЗ Северна Америка (од 13 до 15 Мај во Boston, MA, USA) е водечки пак кога станува збор за РЕНТАБИЛНОСТ, според Мајкл Полок, генерален Директор на Спектар на Игри Група.Како единствена Глобална Советодавни Партнери на настанот, Полок ја истакнува суштинска порака за Северна Америка игри професионалци, дава совети за такт присутните и објаснува вредноста на постоење на толку многу гледишта се собраа на едно место.Спектар на Игри Група е само Глобалната Советодавни Партнерот да работи со Акција Игри на МРАЗ Северна Америка – што значи оваа улога бара?Спектар на Игри Група има работено со Акција Игри во области кои се движат од обезбедување на увид во политичките и трендовите на пазарот, се препорачува јазик и идентификување и за оценување на новите географски области.Спектар на Игри Групата смета дека ова да биде многу плодна врска помеѓу организации кои ги делат заедничка цел за идентификување на потребните увид во игри е иднина.Што и да се работи на што се однесува на лансирањето на ХОКЕЈ на Северна Америка следниот месец?Имаме работено со Акција Игри во дисеминацијата на зборот дека МРАЗ Северна Америка треба да биде на календарот за било професионалци кои сакаат да се разбере иднината на игри во најголемиот светски игри на пазарот.Имаме применети нашите контакти и нашите маркетиншки канали, за да се добие кои се од витално значење порака низ.Какви се вашите краткорочни и долгорочни аспирации за МРАЗ Северна Америка?Краткорочни и долгорочни аспирации се идентични: ICE бренд, и заложба за Акција Игри става зад него, испрати јасна порака до пазарот дека ова е мора да се присуствува на настан и ние ќе продолжиме да ги поддржуваме дека пораката и да се обезбеди било совет или друга форма на поддршка за Акција Игри во двете краткорочни и долгорочни.Од каде што седите, што е одговорот е како од Северна Америка се соочува игри засегнати страни?Игри календар е искрено доста преполн, па игри професионалци, вклучувајќи и регулатори, добавувачи и инвеститори, мора да внимателно изберете кои настани да присуствува за да се добие најдобар враќање на нивните инвестиции.Во менито со опции, ХОКЕЈ на Северна Америка е јасно водечките пакет.Од МРАЗ Северна Америка се одржи во Бостон, ајде да го користите Нова Англија аналогија да се каже дека оваа конференција е да игри што на Бостон ред Сокс се да безбол: а повеќегодишни кандидат (со исклучок на јасно реалноста дека Црвениот Сокс се исклучени на еден груб старт во 2019 смарагд кралицата казино велигден бранч. Ме праша тоа прашање повторно во септември).Колку е важно дека за Акција Игри има способност да се донесе заедно сите игри verticals како и спортски здруженија и федерации заедно под еден покрив?Дека способноста е една од причините зошто оваа конференција е наменета за успех.Присутните или exhibiting at игри конференција бара истата пресметка како и секоја инвестиција: Што ќе биде најверојатно ќе се врати на таа инвестиција?Има толку многу гледишта се собраа на едно место гарантира дека РЕНТАБИЛНОСТ ќе биде позитивен.Она што, во вашето мислење, ќе игри засегнати страни се добие од присутните МРАЗ Северна Америка?Мој совет до сите учесници е да се има на почетокот, останете доцна, да носат удобни чевли, се носат outsized број на бизнис картички и да ги преземат внимателни белешки.Такт-учесници ќе се стекнат со сознанија, кои ќе им помогнат на своите кариери и дното линии, но тие треба да бидат подготвени за спакувани неколку дена.МРАЗ Северна Америка (од 13 до 15 Мај во Boston, MA, USA), ќе се донесе заедно Акција Игри е НИ средства, GiGse и МРАЗ, Спортски Обложувања САД, со додавање на esports, iLottery и филијалата маркетинг на универзитетите, за создавање на еден голем настан.За да дознаете повеќе за МРАЗ Северна Америка, одете на icenorthamerica.com.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вистински пари покер стан iphone сад.