е песоци казино во витлеем се отвори

Законодавците во Њујорк се размислува за предлози кои што ќе им овозможи спортско обложување во казина, надвор песна обложување објекти и тркачки патеки ако Врховниот Суд одобри Њу Џерси жалба против уставниот важноста на професионални и аматерски спортски учество акт (PASPA).Во интервјуто со Пати Унија веб-сајт, претседавачот на Westchester Собранието е Трки и Wagering комитет Гери Pretlow рече дека: "адвокатите се гледа дека токму сега."Извештаи подоцна одат за да укажуваат на тоа дека пратениците во државата потенцијално би можеле да се погледне за законски да се забрза процесот од страна на заобиколување на традиционалните преглед и измена процес, кој може да трае до две години за да се заврши.Врховниот Суд судии се должи да го слушнат сведочењето од Њу Џерси претставници од важењето на 1992 година PASPA на 4 декември, кога тие ќе се разгледа август 2016 година одлука од страна на Филаделфија-врз основа на 3-то НИ Коло Суд на Приговорите кои порано 2014 Њу Џерси статутот дозволи спортско обложување во казина и racetracks ефикасно повредени PASPA.Голем број на држави имаат веќе tabled законски предлози со кои би се легализира спортско обложување треба да сојузна забрана да се укине.Ако законодавство се движи напред Њујорк ќе се приклучат Калифорнија, Конектикат, Кентаки, Мичиген, Мисисипи, Оклахома, Пенсилванија, Јужна Каролина, Западна Вирџинија и Њу Џерси во дозволувајќи им на спортско обложување, во рамките на своите државните граници.Ако е успешна, Њу Џерси може да биде меѓу првите да се овозможи спортско обложување во своите казина потенцијално ставање игри приходи од Њујорк три нови не-племенски казина: Реки во Schenectady, дел Лаго во Пневматик, и Tioga Падови во Николс се изложени на ризик.Квинс Демократски Assemblyman Дејвид Weprin, кој е спонзорирање мерка да се овозможи спортско обложување преку уставниот амандман рече: "Тоа сигурно ќе ни даде импулс за да се добие тоа помина."Претходно бил да се легализира спортски обложувања и дневни фантазија спорт во државата помина низ државата законодавната власт успешно во 2016 година, но беше доставено на јавниот Обвинител на канцеларијата каде што стана предмет на тужба помеѓу анти-коцкање групи и државата преку својата уставна важност.Секоја нова сметка ќе треба да биде одобрен во следните законодавните седници во државата пред да може да оди пред гласачите, која може да го одложи усвојувањето на било сметка до 2019. е песоци казино во витлеем се отвори.