она што е рамна во покер

Ние сме прошири големината на изложба кат низ цела сала сега; што е 19,000 квадратни метри (204,500 квадратни метри)," Г-дин Ferrar објасни GGRAsia во телефонското интервју.e додаде: "Ние го добивме 11 проценти повеќе изложувачи – вклучувајќи 55 сосема нов изложувачи – која генерира свој интерес и возбуда; секој од app програмери да забавен машина добавувачи; како и слот машина и казино игри опрема, како и цела низа на угостителство-поврзана опрема, како и." Имаме повеќе посетители пред-регистрирани од кога било досега во овој момент [пре-шоу].Имаме 193 излагачи кои се во моментов привршува за нивниот придонес [за шоуто]," Г-дин Ferrar изјави. Додека сме и не е толку голема како ХОКЕЈ и G2E, ние веруваме дека сме број три во светот во однос на квадратни метри на изложбен простор," изјави Г-дин Ferrar, се однесуваат прво на Меѓународната Казино Изложба се одржа годишно во Лондон, во Велика Британија; и второ да Глобалната Гејминг Експо, кој се одржува еднаш годишно во Лас Вегас, Невада, во сад она што е рамна во покер. На австралиско-азијски Игри Експо е само за игри на настан од овој вид [во земјата] тоа е вистински меѓународен и преминува сектори на индустријата.Во Австралија оние три основни сектори се: хотели, клубови и казина," истакна GTA е главен извршен директор.р Ferrar, исто така, зборуваше за outlook за оригиналните производители на опрема (Оем) служи на Австралија казино на пазарот.р Ferrar рече: "јас мислам дека ние ќе продолжиме да се види развојот на оние големи интегрирани одморалишта; дали деталите се завршат, не знам.Тоа не е моето место и да коментира за оние детали." Но Oem се движи напред во однос на.. она што е рамна покер. технологија и [играч] жалба.Тие се подготвени, спремни и способни за снабдување оние IRs [интегрирани места] кога тие се за да го отворите," Г-дин Ferrar кажано GGRAsia.e додаде: "мислам дека тоа е возбудливо да се види на ниво на активност на кои крајот на индустрија во Австралија, затоа што тоа ќе се зголеми не само на туристичката инфраструктура, но исто така и на угостителски услуги кои се достапни во земјата.Тоа е една голема приказна – она што се случува во казино индустријата во Австралија – во текот на следните неколку години.Во однос на домашните клубови и хотели, тоа е прилично здрава индустрија: бројките покажуваат добри органски раст, година на година; има чувство на стабилност за индустрија во моментот." р Ferrar напомене дека во Нов Јужен Велс, слот машини биле регулирани производи за 60 години.Во Австралија, казино коцкање и слот машини се регулирани на ниво на држава, додека онлајн коцкање е надгледувана на федерално ниво.р Ferrar изјави дека важен дел од GTA е работа беше да се информираат државните и федералните службеници за казино индустријата и клубови и хотели сектори.Казина првенствено служат во странство клиенти, а другите сектори служат главно домашните потрошувачи.р Ferrar беше запрашан за тоа дали таквите headwinds ќе биде теми за дискусија на ВОЗРАСТ од 2016 година. e изјави: "тековната местото е привремено и не мора конференциски објекти.Но, кога ќе добиете неколку илјади игри директори сите во ист простор, тогаш актуелната политичка клима – и сите работи кои се важни за која политичка клима – секако ќе се дискутира." e додаде: "Тоа е од витално значење дека сите членови на парламентот – дали државата или федералните [ниво] разбере фактите [на индустријата].И што е клучна задача за нас (во GTA] right now." r Ferrar истакна дека ВОЗРАСТ самата игра важна улога во поврзувањето на индустријата со регулаторите во целиот регион.

Имаме регулатори од целиот регион во посета на Сиднеј следната недела и ќе биде домаќин на голем број на настани: некои настани за вмрежување; некои приватни состаноци меѓу регулаторите.Некои од нив ќе бидат, каде што нашите членови на здружението, кои се сите Оем – ќе биде доверливо да ги презентираат своите нова игра концепти за сите регулатори; така што сите сме на иста страна со она што доаѓа по патеката во следните 12 месеци или 24 месеци или подолго", рече ВОЗРАСТ 2016 година организатор она што е рамна во покер texas holdem. #8220;важно е дека ние...
обезбедуваат максимална можност за регулатори да инпут во процесот на развој," додаде тој.ext година ВОЗРАСТ ќе се движи назад кон Пристаништето Дарлинг област, за да си уште да биде овластена Меѓународната Конвенција Центар. Јас го направив неколку сајт тури на [new] место и тоа е апсолутно прекрасна," Г-дин Ferrar рече казино златна hoyeah мо apk. Од една страна, ние сме навистина со нетрпение очекувам да следниот година; од друга страна ние сме фокусирани на оваа година и прави сигурни дека тоа е голем настан за сите излагачи кои имаат инвестирано своето време и напор за да учествуваат казино златна хо да слотови.

Она што можам да кажам за сигурно е дека ВОЗРАСТ 2016 година ќе биде динамичен шоу, и таму ќе биде нешто за секого", рече ВОЗРАСТ организатор. казино златна hoyeah слотови мо apk.