казина во лос анџелес со слот машини

Кога MGM Места Меѓународни објави планови за во 2013 година да rebrand Хотелот во Делано Лас Вегас, компанијата функционери изјави дека 11-годишниот сопственост би се даде нов поглед од врвот до дното.Детали за $80 милиони евра реновирање беа објавени кон крајот на април и кога проектот е готов во септември, речиси секој квадратен нога на јавниот простор во внатрешноста на 1,100-соба nongaming хотелот ќе биде подобрен.Трансформацијата е соработка помеѓу MGM Летувалишта и на Morgans Хотел Група, која е сопственик на Делано бренд.Концептот е да се сврти на имотот, кој е поврзан со Mandalay Залив, во бутик стил луксузен имот казина во лос анџелес со слот машини.
"Делано гости ќе бидат wowed од воведувањето на овој многу посебен дестинација," Делано Лас Вегас Претседателот Матеј Chilton се вели во соопштението казина во лос анџелес. "Динамична јавни места ќе служи како социјални центри, каде што гостите ќе сакате да лебдеат и се дружат додека чист дизајн на апартмани ќе се создаде една тивка избега." Chilton рече Делано Лас Вегас ќе додадете карактеристики потсетува на 190-соба Делано во Мајами е Јужна Плажа.Во Март интервју, Chilton, кој беше именуван Делано е генерален менаџер во јануари од страна на MGM Места, рече бутик хотели не само за големината, но специјализиран третман за корисниците.
"Тоа е повеќе персонализирани искуство", рече Chilton, поранешен заменик претседател на хотел операции во Mandalay Залив калифорнија со слот машини. "Ние не сме обработка вас, ние сме прислушување во вас.Она што сте овде?Кои се вашите интереси?На некој начин, сите ние сме обидуваат да го направат тоа во Лас Вегас." Промени вклучуваат нови дизајни и кабинетите на имотот е гостин соби и апартмани, вклучувајќи ги и редизајниран ходници и коридорите.Фоајето ќе бидат сменети за да се создаде атмосфера полна со енергија.На јавните места ќе функција на три различни социјалните простори — уникатен кафе бар, софистициран салон и кафе концепт.Хотелот беше отворен во 2003 година, како помали, nongaming алтернатива на приложените 3,300-соба Mandalay Залив.На 1,100-соба имотот има посебен влез, поголеми соби и пентхаус Микс ноќен клуб и ресторан.
Mandalay Залив и на имотот атракции се кратка прошетка надолу по ходникот.Делано Лас Вегас " јавниот места ќе функција 3940 Кафе + Чај, 24-час кафе бар, и нов ресторан концептот на лоби ниво со "историски farmhouse ги исполнува урбани кујна" концепт.Хотелот е бар и дневна област, исто така, ќе се преобликува под ново име, Френклин, и ќе функција ноќните забава.Микс на имотот 64th подот, ќе биде преименувана Rivea и ресторан ќе им служи на француски и на италијанската кујна од готвач Алан Ducasse.На ноќен клуб област, исто така, ќе биде подобрен. Chilton рече Хотелот има секогаш функционира како бутик сопственост, одделни, но сепак поврзани со Mandalay Залив казина во оклахома со craps.
"Ние се случува да се обиде и да го оттргне тоа малку," Chilton се вели во Март казина во северна калифорнија со слот машини. "На корисниците и понатаму ќе имаат пристап до се што Mandalay Беј има да понуди, но ние сме додавање на бренд што не е во овој пазар.Идејата е да се даде имотот свој глас и бренд порака." како ganhar dinheiro онлајн казино.