казина во орландо на флорида со покер

MGM Места објавено подобрување на четвртата четвртина од приходите во 2016 година во однос на претходната година, но генерирани приходи паднаа далеку помалку од проекциите.Лас Вегас-со седиште игри и туристичката компанија пријавени нето-приходи од речиси $70 милиони евра за последните три месеци од годината.Што се преведува четири центи по акција, а многу далеку од аналитичарите' консензус проценка на 21 центи за квартал.Иако компанијата е ново сопственост во Вашингтон, ДЦ, соодветно име Националните Харбор, го донесе во големи пари за MGM, и подобрени перформанси на кооперација е 10 места во Лас Вегас и Атлантик Сити е Borgata, конвенцијата простор слаби.Без оглед на доаѓање во добро под фискалната очекувања, извршен ДИРЕКТОР Џим Murren насликани на заработка податоци во розова светлина. "Постигнувањето на клучните финансиски и стратешки одредници ја демонстрира нашата продолжение се фокусира на возење профитабилноста," Murren рече во една порака казина во орландо на флорида со покер. "Ние сме возбудени околу изгледите за 2017." Инвеститорите на Вол Стрит не нормално се мамката, и вредноста броеви преку зборови.Кои се тргува на њујоршката Берза, акциите на MGM Места падна колку што е и девет проценти по финансиски најава.За целосна година, MGM генерира нето-приходи од $1.24 милијарди долари, или $1.94 по акција.Тоа е значително подобрување на нето загуба од $1.05 милијарди MGM објави во 2015 година како да ја тепа крилјата на машини од казино. Иако приходите разочарани, малку добри вести од MGM е дека изградбата на својата $950 милиони одморалиште казино во Масачусетс е пред распоред.Првично планирано да се отвори некаде во падот на 2018, на местото на случувањето е сега се шпекулира да се размислува лето церемонијата прво добредојде на гостите.Експедицијата е резултат на Масачусетс Одделот за Транспорт надминува очекувањата на refurbishing покачен два километри се протега на Меѓудржавни 91 близина на казино.Автопат официјални лица велат дека патот ќе биде подготвен за целосна употреба во Мај 2018. MGM Спрингфилд е под конструкција за 18 месеци.По согласност на документи поднесени претходно овој месец, проектот е сега повеќе од 50 проценти заврши.Инвеститори може да се работи од MGM оваа недела, но многу финансиски аналитичари сметаат долгорочните изгледи продолжува да биде светла за компанијата како ganhar dinheiro com онлајн покер.

MGM Националните Харбор е кршење успех во нацијата капитал, и со Спрингфилд на патот, MGM е проширување на своето истражување во нови САД коцкање пазари.Макао е во рамки на вкупните приходи се, исто така, навидум стабилизирање, како на градот места префрлање на фокусот од ВИП коцкар на масовниот пазар како ги победи на машини казино. MGM е инвестирано во специјален Кинески коцкање зона од неговото влегување во 2007 година со MGM Макао.Компанијата е удвојување на одредување на неговата Macau стопанства, од venturing во Cotai Лента, термин измислен од страна на Шелдон Adelson и Лас Вегас Песок за да се опише новиот игри жаришта област која седи на врвот рекултивираните земјиште. MGM Cotai, на околу 1.500-соба хотел и казино со цена од $3 милијарди долари, се очекува да се отвори во втората половина на 2017. Murren се надева дека континуираната инвестиција плаќа off за MGM акционерите и приходи продолжува да расте. како ganhar dinheiro com онлајн казино.