5021 блек џек д-р френклин Tn

Ли Дејви продолжува својата конфесии серија со поглед на начинот на кој покер ги обединува луѓето, кои под нормални околности, никогаш не би се сретнале.Не ти постојат во каста систем, кога сте биле растат?Јас знам дека не.Таму беа две категории на луѓе: кул и смотан.Целото мое детство беше битката да се биде на чело на кул банда.Тоа значи повеќе за мене отколку семејство.Мојот избор во животот биле доминира его.Тоа беше покер, кои на крајот го собори оние бариери.Тоа беше покер што ми даде можност да го видите минатото сјајни пред покрива, и навлегува длабоко во чај обоени страници.Ние често шега дека мојата локална дома игра е како Обединетите Нации конференција.Постои Ирански.Сите ние се претпостави дека тој е Муслиман.Ние шега за него да се терористички (тој изгледа повеќе како Супер Марио).Ние не им се допаѓа вкусот на неговата храна.Тогаш имаше турски Курт.Тој е ќелав.Главата беше огромен.Јас се користат да се squirm во моето седиште како монистра на пот ќе пушти во неговиот пијалок во текот напната рака.Тој понекогаш носеше рамни плочи.Ми беше мило кога тој не.Тој беше риба во игра – вистински коцкар.Тој беше, исто така тешко како ноктите.Што сака овој човек покрај вас за време на борбата.Сакав турски Курт.Тој почина од рак.Само борба тој некогаш ќе се изгуби.Јас дури и не знаат неговиот вистински име 5021 блек џек д-р френклин tn.
Louie е да се гледаше како сокол.Ако го вклучите вашиот око за една секунда, тој ќе го украдат вашиот big blind, Тери е локален дилер на дрога, Стив и Гери се повеќе зрели типови кои се одржи на игра заедно, а потоа ќе имаат чудни посета од страна на Џереми на Шпанецот, Дани Mac и неговите сто деца, и Алан на Bookie.Мислам, што се игра на покер не содржат Bookie?Само Guy Ritchie филм има повеќе еклектична карактер микс од мојот дом игра.И сепак, сите ние се сакаме еден со друг.Ние не размислат за правење на кредити.И ние сме едни од други грбови.Ние дури и љубовта лабава-го впери прстот Louie.Ние знаеме дека тој е широк момче, а сепак ние се уште го сакам него.Тој е дел од семејството.Тоа не е само почетен игри, каде што луѓето кои вообичаено никогаш нема да се меша, не па со леснотија.Направете го првиот круг на интервјуа јас не додека во WPT Амстердам.Првиот човек јас интервјуирани беше Павле Newey.Ќе се погледне во него и да се мисли: "Што е Татко ми'.Тој не се вклопуваат во оваа слика имам напишано.И уште во текот на летото тој cashed за $1.4 m WSOP Една Голема за Една Капка.Тој е мулти-милионер бизнисмен.Тој игра покер со полно работно време за хоби.Тој дури и го носи неговиот асистент со него каде и да оди.Неговиот помошник, исто така, игра.И уште не можам да замислам му оди дома да се види неговата Градина во недела е.јадење печено вечера, тогаш освојувањето на неколку стотини илјади на онлајн слот машини додека тој гледа Последниот на Лето Вино.Тогаш јас интервјуирани Андреј Чен.Човекот под ведро бејзбол капа.Тој има освоено над $4.4 м играње покер.Тој изгледа толку млад.Кога зборувам за него тоа е јасно дека тој е повеќе повлечено дете од extrovert.Но неодамна тој отиде на ногата и испратени белешка на Facebook стои за правата на EPT Дилери.Тој е решаваат херој.Надвор од покер тој поминува време со својата девојка и игра повеќе покер.Јас слика за него во лабораторија во решавањето на светските проблеми.Саманта Abernathy е убава Американска девојка.Повторно таа изгледа на младите да дури и да бидат во казино.Таа изгледа од место.Како розата засадени во хаос на portaloo во Glastonbury Фестивал.Но, не се измамени од страна на нејзиниот изглед.Таа е агресивен.Тоа е одлика таа зеде од неа gymnast дена.Таа е исто така многу креативни.Таа е уметник.И уште тука е таа во Амстердам, влече тука со пријатели кои мислев дека ќе биде големо искуство за неа.На Ден 1А некој чуваат кршење правец на нејзината маса.Јас секогаш сум бил таму.Таа се чуваат во потрага по мене.Тоа не ми Саманта.Потоа, тука е Dominik Nitsche.Оваа слаби германски дете кое некако успеа да се излезе кариера заработуваат милиони долари играње она што е наводно видео игра.Дете кој тогаш беше доволно храбар да ја напушти својата спална соба и игра во живо на покер.Тоа не е претерување да се каже дека покер претвори него во машко.Сето она што го дознал за неговиот живот, тој научил играње покер.Јас често сакаат да бидат внатре неговиот шеф.Сакам да знам што му е на размислување.Се обложувам неговите родители сеуште не го виделе со години.Ова е покер.Тоа е многу повеќе отколку картичка игра.Тоа е многу повеќе отколку кул и смотан деца.Тоа е животот и смртта.Тоа е семејството.Тоа е гаранција дека ќе се борат да се најде во повеќето други игри и спортови.Тоа е око поотворени, а showstopper, и јас сум вечно благодарни дека тие ги отворија своите раце и нека овој его во.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кк кинески покер мо apk 1.85.