кк кинески покер бесплатно симнување

Велика БРИТАНИЈА high street bookmakers видов нивните акции се нурне во четвртокот на зборот дека пратениците беа притисок за понатамошни ограничувања за фиксна-шансите обложување терминали (FOBT).Во четвртокот, на сите страни на парламентарната група (APPG) на FOBTs ја повика владата да се намали максималната обложување удел на FOBTs да £2 од сегашната £100 кк кинески покер бесплатно симнување.
Владата во моментов е спроведување на ревизија на FOBT активност, вклучувајќи ги и дали за да се намали сегашната капа на четири FOBTs по обложување продавница.Работната ПРАТЕНИК Каролин Харис (на сликата), кој столици на APPG, ја повика владата да "правилно регулирање на FOBTs и да го стори тоа со непосреден ефект." Харис тврди дека максималниот удел за намалување треба да се "во најмала рака" се направи "на претпазливост основа." На £2 max прашање одамна е цел на анти-коцкање campaigners, но владата ги отфрли удел намалување во 2015 година по индустрија се договориле да бараат FOBT wagers над £50 да бидат поставени со обложување продавница персоналот, наместо преку машини.Здружението на Британски Bookmakers (ABB), кој одби да учествува во APPG е FOBT дискусија минатиот месец, поради неговото верување дека постапката е "кенгур суд," беше подеднакво unimpressed до четврток најавата.На ABB нарекува APPG "мала група на анти-bookmaking Пратеници, финансиран од казина и арки кои ќе имаат корист од поткопување на bookmakers." На ABB во контраст извештајот произведени од страна на "правилно избалансирана" ПРАТЕНИЧКА група, дека одби да се намали на FOBT удел минатата година со APPG е "пристрасно и многу погрешни дел од работата, без материјални докази за поддршка на нивните тврдења." Вилијам Хил е акции затворени надвор четврток тргување надолу 6% по APPG е ПР напад, што доведува Хилс да се каже групата "имаат малку кредибилитет во однос на независноста." Аналитичарите имаше измешани одговор на APPG missive, со некои веруваат на владата не сакаше да преземе било каква акција која што би можела да доведе до значително намалување на даночните приходи и/или работа загуби во трговијата на мало bookmakers кк кинески покер мо apk 1.105. GAMBLEAWARE ВЕЛИ СЕЧЕЊЕ УДЕЛИ САМ НЕМА ДА ГО НАМАЛИ новиот извештај овластена од страна на GambleAware добротворна организација, со наслов Клучните Прашања во Производ-врз Основа на Штета Минимизирање, истакнува неколку области на FOBT грижа, вклучувајќи ја и употребата на карактеристики кои во голема мера се забрза игра-игра (турбо режим, авто-игра, итн.) и употребата на безготовински системите за плаќање (кредитни, дебитни картички, дигитални паричници).Сепак, во извештајот се верува "голем удел за само намалување стратегија" дека ги игнорира "улогата на играта брзина, игра нестабилност и враќање-на-играч" на ликвидност беше "не најефикасен опција за минимизирање на коцкање поврзани со штета." GambleAware, исто така, предложи не беше "треба да се обрати на докази јаз", што го опкружува FOBT активност, како напредок во намалување на коцкање штета е попречуваат кога "креаторите на политиките принос до притисок во отсуство на какви било убедлив аргумент или докази (дури и ако добро се наменети)." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кк кинески покер мо apk 1.74.