казино де Policia ла Molina хостинг

Понекогаш карма може да залак во газот.Светската Серија на Покер Извршен Директор Парти Стјуарт само искусни дека болката.Неодамна, Стјуарт создал светлината на почетокот на проблеми што им се случи Крајната Покер, првото правно плати-да-се игра онлајн коцкање веб-сајт во САД, која започна во април 30 казино де policia ла molina хостинг.
Прво, Крајната бил фатен со користење на нелиценциран и многу maligned обезбедувач на услуги за да се идентификуваат нови играчи.Потоа, голем проблем во веб-страница предизвикаа две 9 на лопати да се појави на пораз во игра на hold ' em казино де policia ла molina direccion. "Мислам дека на пазарот е подготвен за прва класа производ", Стјуарт изјави Случај Keefer на Лас Вегас Сонцето додека touting на Светската Серија на Покер е планирано Невада-врз основа на плати-да-се игра веб-сајт.Минатата недела, Светската Серија на Покер претрпе свој проблем.На нелиценциран веб-сајт кратко отиде во живо, да им се овозможи на играчите да се добијат пристап до плати-да-се игра област.Цезар Интерактивна Забава, која е сопственик на Светската Серија на Покер, фатени во грешка, затвори сајтот, и известени Невада игри регулатори.Смеа ќе си рочиште произлегува од корпоративното седиште на Станицата Казина, мнозински сопственик на Крајната Игри, која работи Крајната Покер.Ние ќе се гледаат овој назад-и-назад помеѓу Станица Казина и Цезар во месеците што следат.Компаниите кои ќе доминираат во Невада е млада онлајн покер пазарот, бидејќи конкуренцијата е на маргините.Лас Вегас Песоци Корп и Дин Места Ltd.покажаа рамнодушност кон онлајн покер казино де policia ла molina базен. MGM Места Меѓународни и Бојд Игри Корп сакате места во играта, но се чека за лиценцирање на нивниот партнер, Европската онлајн игри гигант Bwin.партија.Минатиот месец, Bwin.партија извршен ДИРЕКТОР Норберт Teufelberger кажано онлајн игри публикации компанијата е прикривањето на Невада да се фокусира на Њу Џерси е Интернет игри потенцијал.Невада е лиценциран речиси две дузина казино оператори и технологија на сервиси за интерактивни игри на среќа.Крајната Покер е осамен компанија во областа.Цезар Интерактивни функционери изјави дека компанијата сака да ја започне Светската Серија на Покер веб-сајт за време на турнирот, која тече низ средината на јули.Следните минатата недела проблем, оваа година Главниот Настан во ноември Девет ќе биде со седиште кога на прв рацете на вистински пари покер се решаваат.Технологија одобрување не е клуч на рака.Крајната Игри Претседател Том Breitling, рече компанијата доставени повеќе од 100.000 страници на извештаи до државната регулатори и независни лаборатории за тестирање, лаборатории за време на опрема за сертификација процес.Цезар, партнер на 888 Стопанства, почнува да се разбере предизвик казино де policia ла molina telefono.

"Искрен одговор е (ние) не е сигурен," Цезар Интерактивни портпаролот на Сетх Palansky минатата недела рече на отворањето на веб-сајт за време на турнирот. "Да, ако ние ја заврши нашата листа.Не ако ние не.Добрата вест е што ние се напредува и во нашата тестирање и тоа нема да биде премногу подолго се додека ние може да се нудат на интернет." Крајната Покер е поддржана од страна Станица Казина и Крајната Борба против Првенство.Светската Серија на Покер веб-сајт има престиж и историјата кој доаѓа со 44-годишниот турнир.Кој не остава многу на пазарот за други момци.Државната интерактивни игри прописи само се овозможи покер веб-сајтови да се прифати wagers од играчите користење компјутери или мобилни уреди во Невада границите.Потенцијалните онлајн игри компании се најдат Невада е премногу мал.Еден од двата настани мора да се одржи за промена на пејзажот: Конгресот го донесе законот се легализира Интернет покер национално или Gov. Брајан Sandoval влегува во Невада онлајн коцкање компактен со друга држава споделување на играчи и приходите.Ниту чини веројатно.Тоа е една од причините на Светската Серија на Покер е battleground помеѓу Крајната Игри и Цезар.Двете компании сакаат да се регистрирате перспектива онлајн покер играчи за нивните наскоро ќе бидат конкурентски веб-сајтови.Повеќе од 50,000 покер играчи од целиот свет се очекува да се собираат во Рио Конвенцијата Центар преку средината на јули.Да Цезар и Ultimate, оние бројки претставуваат здрав клиент база на податоци.Цезар е поттикнување на играчите да се пред-се пријавите за Светската Серија на Покер веб-сајт, нудејќи повеќе од $700,000 во иницијативи, вклучувајќи и присуство на некои од 62 живеат турнир настани и влегувањето во веб-сајтот е "Онлајн Девет" и "Онлајн Првенство." Крајната Покер, која започна на 1 милион долари маркетинг кампања во Невада, има испратено својот бренд амбасадор, покер шампион Antonio Esfandiari, на турнирот.Тој ќе игра како многу no limit hold ' em, како е можно додека го носи превез за Крајна Покер сајт слотови и покер idn. Esfandiari, чија популарност се зголеми кога тој заробени евиденција $18.3 милиони џекпот во Светската Серија на Покер е $1 милиони купи-во "Големиот Еден за Една Капка" настан минатата година, рече дека тој е често поставувани за Крајната Покер. "Јас сум многу социјални и јас разговор со сите," Esfandiari рече сајт слотови листа преку ново. Breitling, рече Крајната делела повеќе од 2.25 милиони рацете на покер од нејзиното лансирање.Тоа е само за игри со играчи во Невада.Потенцијалните играчи од сите 50 држави и 28 земји отворија Крајната Покер сметки.Тој се надева многу од тие играчи ќе дојде на Светската Серија на Покер.Дури и во својата престој, покер играчи сакаат да ја играат играта.Многу од покер тековните ѕвезди научиле онлајн, која дава Крајната Покер потенцијал стрејт флеш (straight flush додека Светската Серија на Покер сајт оди во живо. "Да се има 100% удел на пазарот е голема, но ние знаеме дека тоа нема да биде последен," Breitling рече..