казино де Policia ла Molina Telefono

Оваа недела, Покер Индустрија ПРО ја прошири својата база на податоци ги содржи сите снимени податоци на кеш игра статистика низ секој голем онлајн покер пазарот.Тоа сега може да се пофали речиси една деценија е во вредност на податоци – tripling големината на неговата база на податоци!Ова е огромен развој за новинари, аналитичари, инвеститори и други индустрија членови кои треба историска перспектива на онлајн покер индустрија.Заедно со речиси една деценија е во вредност од податоците на dot-com пазарот, ПРО Податоци, исто така, има целосна покриеност на издвоени пазари.Дали сте заинтересирани во Европските пазари во Шпанија, Франција и Италија или во зародиш НИ држава пазари на Њу Џерси, Невада и Делавер, ПРО Податоци нуди статистика од самиот ден тие се отвори.Ник Џонс, Покер Индустрија ПРО Доведе Инвеститорот, коментари: "ПРО податоци секогаш е место да се оди да се разбере онлајн покер индустрија и денес ние сме возбудени да се изгради врз оваа репутација, работа со нашите доверливи партнери на PokerScout кои биле следење на индустријата бидејќи "евиденција почна'.Овој нов развој во пресрет на побарувачката на нашите клиенти " бизнис потреби – тоа е најстариот бараната функција бидејќи ние започна ПРО Податоци." Се ажурираат секој ден автоматски, ПРО Податоци ќе се покаже на податоци од над 50 мрежи и 350 онлајн покер соби, од кои сите може да биде лесно да се разбере и да се анализираат во нивните ПРО сопствени веб интерфејс.За повеќе информации, слики или за понатамошен коментар ве молиме контактирајте: Саманта Bevington, е-пошта [email protected] или јавете се на +447979046067 казино де policia ла molina telefono. Осигурач Медиуми ко-брендови вклучуваат: Pokerfuse, F5Poker, Combonator, RotoTracker.Покер Индустрија ПРО е дел од Осигурач Медиа Корп која вклучува експанзивна портфолио на онлајн игри медиумски портали и алатки: pokerfuse.com / pokerindustrypro.com / f5poker.com / combonator.com / rototracker.com / fusemedia.ко во Сопственост и водени од професионални покер играчи, DFS играчи, новинари и маркетинг и ПР професионалци, Осигурувачот Медиумите е богатството на знаењето кога станува збор за обезбедување на информации до iGaming индустрија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сајт слотови и покер idn.