сајт слотови и Cockfights

БОСТОН — државата е три лиценцирани казино компании изрази силна загриженост во четвртокот за план лебдеше од страна на регулаторите за да се ограничи на време и пари коцкари поминуваат на казина.При една дискусија пред Масачусетс Игри Комисија, претставници од Дин Одморалишта, MGM Места Меѓународниот Пен и Националните сите Игри рече дека тие го поддржуваат иновативни начини на спречување на зависност од коцкање.Но, тие подеднакво разлика од автоматско пријавување на казино клиенти во една таква програма и им дава опција да го одбие тоа, како регулатори се размислува.Роберт DeSalvio, кој е на надзор Дин е $1.6 милијарди казино проект во Еверет, предложи таква програма би можеле да го исклучите клиенти, со тоа што нивната посета "тежок" и "непријатно." Тој, исто така, изрази загриженост во врска со обезбедување на награди и стимулации за корисници кои се регистрирате сајт слотови и cockfights. MGM, кое е изградба на $800 милиони одморалиште во Спрингфилд, рече истражување покажа дека т.н сајт слотови листа преку linkaja. рок-поставување или пред-посветеност програми не работат — точка дека регулатори се спорни како не осигурување се разликуваат од коцкање и шпекулации. Penn National Игри, кој е изградба $225 милиони слотови салон во подигнат трки песна во Plainville, рече дека е загрижен нема доволно време да се тркалаат на системот пред планираните јуни отворање.Компанијата претставници, повика на панел да се земе време да се развие програма и нејзините бара технологијата.Тие, исто така, предложи користење на првите неколку години од нивната установа работењето на пилот програмата пред да направите било долгорочна посветеност како не палење покер работа. MGM и Дин е казина не се очекува да се отвори до 2017 во најраната.Комисијата преземаа акција за предлогот. како не осигурување блек џек работа.